HC Čeští Letci – BHK Turnov 5:3 (1:3, 1:0, 3:0). Letci měli do utkání s Turnovem bleskový nástup. První branka padla již v úvodu druhé minuty zápasu, kdy nejprve Jakub Kašpar v brance Turnova vyrazil střelu Petra Jelínka a poté se přemístil k pravé tyči, kde se soustředil chumel hráčů. Marek Matěja místo střely zvolil nahrávku ke vzdálenější tyči na připraveného Dana Máchu a ten zakončoval do prázdné branky – 1:0. Turnovské gól vyburcoval a ještě tutéž třetinu se postaral o obrat hattrickem Václav Dušička, kterému Letci dali až příliš mnoho prostoru. V páté minutě se středem hřiště rozjel Jakub Sehnoutek, na červené čáře mu ale puk vypíchl Martin Lamač, který okamžitě poslal do úniku Václava Dušičku. V cestě mu sice stál Martin Zikmund s Petrem Fejfarem, ale střela z kruhu přes dva bránící Letce se ujala – 1:1. V deváté minutě se středem hřiště prohnal opět Václav Dušička, bez problémů si obhodil bránícího Petra Jelínka a tváří v tvář Ondřeji Barkmanovi si věděl rady – 1:2. Za necelé tři minuty Dušička dovršil hattrick, když dorážel střelu Drapáka – 1:3.

V desáté minutě druhé třetiny se prosmýkl mezi třemi turnovskými hráči Martin Lepka, po najetí do kruhu zvolil přihrávku na pravém křídle sprintujícímu Danu Fišarovi, který střelou procedil puk skrze Jakuba Kašpara až do branky – 2:3. Krátce před sirénou si po ataku soupeře odnesl bolestivé vykloubení ramene Marek Matěja a Letci tak do závěrečné třetiny nastupovali v pouhých devíti hráčích. V závěrečné třetině následoval heroický výkon nekompletních dvou pětek Letců, který byl korunovaný třemi brankami. V šesté minutě při vyloučení turnovského kapitána Milana Sojky za vysokou hůl, Letci ostřelovali turnovskou bránu. Jakub Kašpar nadvakrát úspěšně zasahoval proti střelám Petra Jelínka, až pak Dan Fišar objel bránu a zasunul puk k tyči – 3:3.

Čtyři minuty před sirénou se Letcům naskytla přesilová hra pět na tři. Při ní pak forhendovou střelou pod břevno překonal Jakuba Kašpara Martin Zikmund – 4:3. V závěru utkání putovali naopak na trestnou lavici hráči Letců. Jaroslav Sedláček dostal dvě minuty za hákování a Dan Fišar za sekání. Obětavý výkon Letců ale nakonec slavil úspěch. Mužstvo dokázalo ustát drtivý finiš soupeře a poté navíc čtyři vteřiny před koncem dokázalo přidat pátou branku. Letci ve čtyřech atakovali turnovskou bránu a při rozehrávce Jakuba Kašpara zachytil puk Jakub Sehnoutek, který se rozjel podél mantinelu, obhodil si protihráče a z úhlu před brankářem soupeře parádně zavěsil – 5:3. Jelikož v závěrečném zápase smetly Roztoky lomnický ZEOS vysoko 16:4, zůstalo pořadí na špici nezměněno (při eventuální výhře ZEOSu by Letci skončili v nadstavbě první). Úvodní semifinálový zápas sehrají Letci v pátek ve 20.15 hodin. Jejich soupeř, vzejde z vítězů čtvrtfinálových zápasů.

Fakta: Fišar 2, Mácha, Zikmund, Sehnoutek – Dušička 3. Čeští Letci: Barkman – Jelínek, Fejfar, Sedláček, Fišar, Lepka, Zikmund, Václavec, Mácha, Sehnoutek, Matěja.    Petr Čepek

1. Roztoky ⋌21 16 2 2 0 1 152:45 54
2. Čeští Letci ⋌21 17 0 0 1 3 120:55 52
3. Těpeře⋌ 21 13 1 2 2 3 124:67 45
4. Turnov ⋌21 14 0 0 2 5 124:60 44
5. Střeleč ⋌21 12 3 0 0 6 107:77 42
6. Syřenov ⋌21 12 1 1 1 6 112:67 40
7. ZEOS Lomnice ⋌21 11 0 1 0 9  92:76 37