HC Čeští Letci – HC ZEOS Lomnice n. P. 3:6 (0:1, 2:3, 1:2). Letci v prořídlé sestavě nestačili na Lomnický ZEOS a poprvé tomuto soupeři podlehli o tři branky! Po celý zápas tahali za kratší provaz a ve chvíli, kdy se po tříbrankovém manku dotáhli na rozdíl jediné branky, připravila je o kýžené vyrovnání vyloučení. Skóre zápasu otevřel v desáté minutě Filip Nalezinek. Po jeho střele z dálky od mantinelu proletěl puk ke vzdálenější tyči Barkmanovy brány – 0:1.

Vyrovnat se Letcům podařilo ve druhé minutě druhé třetiny, kdy v chumlu před bránou Jakuba Kašpara doklepl puk za čáru Jaroslav Kozák – 1:1. Neuplynuly ani dvě minuty a z rohu kluziště nahrával Pavel Hlaváč na Filipa Nalezinka, kterého si dle instrukcí trenéra měli Letci hlídat, přesto ho však nechali postávat v blízkosti Barkmana, který jeho první střelu vyrazil, ale proti následné dorážce již byl bezmocný – 1:2. V páté minutě odešel na trestnou lavici Tomáš Sedláček za podražení a ZEOS do půlminuty dokázal přesilovku zužitkovat.

Filip Nalezinek dovršil svůj hattrick v zápase, když prakticky ze stejného místa jako u předchozího gólu zvedl puk do odkrytého pravého rohu Barkmanovy brány – 1:3. V sedmé minutě šli Letci opět do oslabení. Po drtivém tlaku Lomnice, kdy Barkman vyrážel střelu u pravé tyče, se k puku dostal Jakub Mašek, objel bránu a pokusil se puk zasunout k levé tyči. Nejspíše by mu jeho záměr nevyšel, ale nešťastná teč bruslí Žiláka usměrnila puk za čáru – 1:4. Letci se dostali ke slovu až dvě a půl minuty před sirénou. Po nahrávce Lukáše Semeckého se podařilo Zdeňku Václavcovi před bránou Lomnice doklepnout puk pod padajícím gólmanem do brány – 2:4. Ve třetí minutě závěrečného dějství dal svoji první branku za Letce Vojtěch Žilák.

Svoji parádní jízdu přes celé hřiště, kdy se protáhl mezi třemi hráči Lomnice, zakončil střelou ke vzdálenější tyči – 3:4. Letci se tak dostali zpět do zápasu a nebyli daleko vyrovnávací brance. Bohužel pro ně se opět projevila nedisciplinovanost a následná dvě vyloučení je dostala z tempa a více jak minutu se bránili ve třech. Přestože při oslabení svoji svatyni uhájili, zvýšil pět minut před koncem zápasu na 3:5 Lukáš Těhník. Minutu před koncem dostal Petr Fejfar za faul kolenem trest 2 + 10 minut, následně pykal Lukáš Zajíc za sekání a Zdeněk Rozsypal za nesportovní chování. Ondřej Barkman v brance ale kapituloval až pouhou vteřinu před sirénou, když si povyjel proti střele Jiřího Maška. Puk se ale odrazil k Jiřímu Valentovi a ten dorážel do prázdné branky – 3:6.
Fakta: Branky: Kozák, Václavec, Žilák – Nalezinek Filip 3, Mašek Jakub, Těhník, Valenta. HC Čeští Letci: Barkman – Fejfar, Rozsypal, Semecký, Václavec, Zajíc, Srb, Žďárský, Sedláček, Žilák, Kozák.   Petr Čepek