HC Čeští Letci – Cutisin Jilemnice 7:3 (3:1, 3:0, 1:2). Na první branku se čekalo do poloviny první třetiny, kdy skóre otevřel Zdeněk Václavec po přesné nahrávce před bránu od kapitána Martina Zikmunda – 1:0. Hned v 11. minutě vyrovnal Jiřička po vyhraném vhazování, když puk poslal k tyči Kordíkovy brány – 1:1. Letci se ale během necelých tří minut opět ujali vedení. Tomáš Syrůček parádním sólem prokličkoval mezi třemi hráči Cutisinu a střelou do backhandu poslal puk k tyči Bergmanovy brány – 2:1.

Ve 14. minutě putovali na trestnou lavici Šír z Cutisinu za sekání a současně s ním Zikmund za hrubost. Při hře čtyři na čtyři Letci přidali tři vteřiny před koncem první třetiny gólem do šatny třetí branku. Václavec vyhrál buly, poslal puk na modrou Sedláčkovi a ten ho nastřelil před bránu. K dorážce se dostal Lukáš Karban a kolem ležícího Bergmana poslal puk za čáru – 3:1.

Ve 3. minutě druhé třetiny šel na trestnou Kaván za napadení a krátce před vypršením trestu tečoval puk za čáru Křížek – 4:1. Autor čtvrté branky Letců si šel v 11. minutě druhé třetiny sednout za hákování a Letci následně v oslabení 4 na 5 přidali pátou branku. Postaral se o ní Karban, který zachytil přihrávku soupeře ve vlastním obranném pásmu a vyšlápnul si sám na Bergmana. Těsně před ním naznačil střelu a pak již přesně zakončil – 5:1. Krátce po hlavním vhazování dovršil Lukáš Karban svůj hattrick a zvýšil už na 6:1.

Do závěrečného dějství šli Letci s vysokým vedením a od první minuty pokračovali v náporu. Skóre se díky vynikajícím zásahům Bergmana neměnilo a Cutisin dokázal využít ojedinělé příležitosti ke skórování.

Pět minut před koncem zápasu vyhrál vhazování Svoboda, poslal puk Jiřičkovi před bránu a ten střelou švihem snížil na 6:2. Necelé dvě minuty na to Jiřička dokončil svůj hattrick v zápase a snížil na 6:3. Letci se v závěrečné třetině gólově prosadili až dvacet vteřin před koncem zápasu, kdy na konečných 7:3 upravil Martin Zikmund.

Trenér Českých Letců Jarda Kozák: „Bylo to bojovné utkání s dobrým výkonem našich borců. Vítězství mohlo být výraznější, ale výborný gólman hostí svůj tým podržel a spoustu našich šancí zmařil."

Fakta – branky: Karban 3, Václavec, Syrůček, Křížek, Zikmund – Jiřička 3. HC Čeští Letci: Kordík – Kohút, Syrůček, Zikmund, Horáček, Sedláček, Václavec, Karban, Zajíc, Plecháč, Křížek. ⋌(pč)