Nadšené děti změnily původní skandování „oranžoví, oranžoví" na „Letci, do toho". Mohutné skandování se neslo halou společně s máváním vlajek, které dětem půjčil fanklub Letců.

HC Čeští Letci – HC ZEOS Lomnice nad Popelkou 4:1 (1:0, 2:1, 1:0). Za Letce se poprvé v bráně představil Jan Tříska, který ještě v uplynulé sezoně hájil barvy HC Lomnice nad Popelkou v krajské lize mužů Liberecka. V zápase předvedl vynikající výkon a i proto se Letcům podařilo prodloužit vítěznou sérii vzájemných zápasů s HC ZEOS Lomnice na šest.

Hned v úvodu první třetiny se Letci museli bránit ve čtyřech, kdy odešel již po půl minutě hry na trestnou lavici Martin Zikmund za vražení. ZEOS převahu v poli nevyužil a tentýž hráč se ve 12. minutě jako první zapsal do střelecké listiny zápasu. ZEOS rozehrával a puk, vyslaný na Jaroslava Šimka, zachytil šikovně před bránou postavený Zikmund. Ten se vzápětí ocitl tváří v tvář gólmanovi ZEOSu Lukáši Hlavovi, počkal až si lehne do brány a pak zvedl puk pod horní tyč – 1:0.

Další branky se diváci dočkali v 22. minutě. Zdeněk Václavec vyhrál vhazování v útočném pásmu, poslal puk zpátky na modrou Petrovi Jelínkovi a ten bezprostředně vypálil na bránu. Tam šikovně postavený Svatopluk Horáček tečoval puk za Hlavova záda – 2:0. První branka ZEOSu padla v 10. minutě druhé třetiny. Puk rozehrávaný v obraně Letců z rohu hřiště Pavlem Hanyšem se odrazil od Jiřího Maška ze ZEOSu do mezikruží, kde ho zachytil Přemysl Šulc ml.

Na Tříšku vypálil dělovku, ale kotouč se odrazil od Sedláčkovy brusle k levé tyči, kde ho pohotově zvedl přes padajícího Třísku Jaroslav Šimek – 2:1. Letci ještě do konce třetiny stačili utéct na rozdíl dvou branek, když 2,5 minuty před sirénou přidal svoji druhou branku v zápase kapitán Martin Zikmund. Zachytil rozehrávku soupeře a asi z metru se pokusil překonat Hlavu. Ten puk vyrazil a kapitán Letců ho následně poslal do odkryté brány.

V poslední třetině padla již jen jedna branka. V 6. minutě skóroval v chumlu před bránou Lukáš Semecký – 4:1. Přestože se ve zbytku zápasu plnila trestná lavice, odehrál se zápas v duchu fair play a ve velice dobrém tempu. Letci tak vkročili do druhé části LHL vítězstvím, v neděli na ně čekají ostří hoši z HC Black Rooks Syřenov (13.30).⋌(pč)

Fakta z utkání

Branky: Zikmund 2, Horáček, Semecký – Šimek. HC Čeští Letci: Tříska – Kohút, Syrůček, Zikmund, Horáček, Sedláček, Jelínek, Václavec, Karban, Žďárský, Plecháč, Fišar, Hanyš, Semecký. HC ZEOS Lomnice nad Popelkou: Hlava – Dlouhý, Koudelka, Filip Nalezinek, Jiří Mašek, Libor Nalezinek, Pospíšil, Valenta, David Košťák, Jan Košťák, Holec, Jakub Mašek, Šimek, Šulc st., Šulc ml., Těhník.