HC Čeští Letci – Sklopísek Střeleč 9:3 (2:0, 3:3, 4:0). Skóre zápasu otevřel v polovině první třetiny Marek Matěja, který se dostal před brankou Petra Hureie k odraženému puku a po jeho pohotové střele ke vzdálenější tyči se Letci ujali vedení 1:0. Druhou branku Letců přidal v jedenácté minutě Jakub Sehnoutek, když dorážel střelu z úhlu od Martina Lepky – 2:0.

Ve třetí minutě druhé třetiny si po pravém křídle podél mantinelu nabruslil do výhodné pozice Jakub Sehnoutek a na druhé straně mu před branku soupeře najížděl Martin Lepka. Hráči Sklopísku ho již nedokázali zastavit, a tak Lepka vymetl pravý růžek Hureiovy brány – 3:0. V sedmé minutě pak začal svoji čtyřbrankovou kanonádu kapitán Letců Lukáš Karban. Od zadního mantinelu mu mezi kruhy nahrával Petr Jelínek, následnou střelu Lukáše Karbana se pokusil Petr Hurei přikrýt lapačkou, puk se mu ale odrazil zpět na hokejku kapitána Letců a ten se již podruhé nemýlil – 4:0! Sklopísek ale nesložil zbraně. V polovině druhé třetiny ujel po levém křídle sám Erik Body a Ondřej Barkman v brance Letců po dorážce poprvé kapituloval – 4:1.
O čtyři minuty později se v útočném pásmu nepovedla Lukáši Zajícovi přihrávka na Petra Fejfara, puk zachytil Lukáš Hlavatý a poslal do úniku Erika Bodyho. Ten nejprve naznačil střelu, pak si ale puk stáhl zpět k sobě a následnou střelou pod břevno překonal Ondřeje Barkmana podruhé – 4:2.

Letci ale dokázali bleskově odpovědět již za necelou půlminutu! Do střelecké pozice si dokázal perfektně najet Zdeněk Václavec a jeho střelu následně za čáru tečoval u branky připravený Marek Matěja – 5:2. Brankové hody druhé třetiny uzavřel dvě minuty před sirénou hattrickem Erik Body. Nejprve zavezl puk do útočeného pásma, nahrál spoluhráči a najel si před Ondřeje Barkmana. Ten nejprve vyrazil střelu Jana Hureie, ale Body se dostal k dorážce a proti střele nad levý beton byl již gólman Letců bezmocný – 5:3. Střeleč se tak dostala před odchodem do šaten opět na rozdíl dvou branek. Do závěrečného dějství nastoupili Letci s nevídanou střeleckou potencí. Ve druhé minutě směřoval Petr Jelínek přihrávku od modré čáry na Lukáše Karbana před branku Střelče a ten pohotovou střelou zvýšil na 6:3. V polovině třetí třetiny pak Letci dokázali v rozmezí dvou a půl minuty nasázet soupeři tři branky! Marek Matěja si nejprve počkal s nahrávkou na Lukáše Karbana a následnou střelou mezi betony zvýšil kapitán Letců na 7:3.

Ta samá dvojice předvedla opět perfektní kombinační akci o pouhou minutu později. Marek Matěja se rozjel po pravém křídle, na centru mu najížděl Lukáš Karban, kterého si hráči Sklopísku nepohlídali, Petr Hurei šel v brance do pokleku a Lukáš Karban poslal puk nad něj – 8:3. Skóre zápasu uzavřel při svém úniku Martin Lepka. Petra Hureie překonal dělovkou z vnější strany kruhu, když puk prosvištěl nad lapačkou gólmana po břevno – 9:3!

Letci tak od chvíle, kdy se brankářskou jedničkou stal Ondřej Barkman, neokusili hořkost porážky a po poučném „debaklu" se Syřenovem se neuvěřitelně zvedli. V předposledním kole nadstavbové části se tak dotáhli na vedoucí Roztoky. Ztrácí na ně v tuto chvíli pouhé dva body!

Fakta: Branky: Karban 4, Matěja 2, Lepka 2, Sehnoutek – Body 3. HC Čeští Letci: Barkman – Jelínek, Fejfar, Sedláček, Karban, Fišar, Lepka, Václavec, Zajíc, Mácha, Sehnoutek, Matěja. Sklopísek Střeleč: Petr Hurei – Václav Šobek, Milan Šobek, Hanyš, Daňo, Měšťan, Lukáš Hlavatý, Jaroslav Hlavatý, Body, Jan Hurei, Mikoláš, Starý.   Petr Čepek

1. Roztoky ⋌20 15 2 2 0 1 136:41 51
2. HC Čeští Letci ⋌20 16 0 0 1 3 115:52 49
3. Těpeře ⋌20 13 1 2 2 2 121:63 45
4. Turnov ⋌20 14 0 0 2 4 121:55 44
5. Střeleč ⋌21 12 3 0 0 6 107:77 42
6. Syřenov ⋌20 11 1 1 1 6 108:64 37
7. ZEOS Lomnice ⋌20 11 0 1 0 8  88:60 34