Krajská liga ve středu pokračovala dalšími zápasy. O body bojoval Jičín, který absolvoval střetnutí na ledě nováčka z Hronova. Problémy se sestavou vzaly za své, Jičínští podlehli 7:4 a domácí se po výhře posunuli právě na úkor Jičína na čtvrté místo.

CO ROZHODLO

HC Wikov Hronov – HC Jičín 7:4 (5:1, 1:1, 1:2). Ve druhé minutě utkání musel řešit zapeklitou situaci domácí brankář Mahdal a v sedmé si obránce Dostál pod tlakem málem vsítil vlastní gól. Obrovskou šanci Housera pak domácí brankář skvělým zákrokem zmařil.

ROZHODUJÍCÍ DESETIMINUTOVKA

Poté přišly pro Jičín černé minuty, ve kterých padlo pět branek do jeho sítě. V deváté minutě hostující obránce doslova namazal Maškovi a ten otevřel skóre – 1:0. V jedenácté minutě Mašek našel zpoza branky Perutka a ten zvýšil na 2:0. Ve třinácté minutě Šejnoha z dobré pozice střílel jen do gólmana, ale o chvíli později upravil na 3:0 Jurča. V šestnácté minutě Šejnoha od zadního mantinelu adresoval přesnou nahrávku na Knížka a ten poslal puk do sítě Jičína počtvrté – 4:0. V devatenácté minutě se Dostálova dělovka odrazila od zadního mantinelu a Dudadík z úhlu uzavřel nebývalou desetiminutovku na 5:0! V téže minutě hosté přece jen snížili po střele Vondráčka ze skrumáže – 5:1. Ve 31. minutě střílel hronovský Petr již do prázdné branky, Beneš však vytáhl zázračnou lapačkou. O chvíli později nachytal domácího brankáře veterán Kollman střelou z velké dálky a snížil na 5:2. Vzápětí zahodil nájezd Dudadík, ale ve 36. minutě tentýž hráč vyhrál vhazování a Vítek tvrdou střelou posunul skóre na 6:2. V závěru třetiny hrál Jičín po řadě vyloučení přesilovou hru pět na tři, ale bez efektu. Ve třetí třetině zvýšil již na 7:2 Dudadík.

Poté měli hosté až do konce utkání více ze hry, jejich nápor korunoval brankou Chaloupky – 7:3. O minutu později přišla hezká kombinace hostí a Vondráček zakončoval do odkryté branky – 7:4. Jičínští byli domácím po většinu utkání vyrovnaným soupeřem, ale doplatili na produktivních deset minut Hronova v první části.

Daniel Pletka, trenér Jičína: „Na začátku utkání jsme byli lepším týmem, bohužel jsme ale neproměnili šance, měli jsme jich tam dost. Po prvním obdrženém golu, který jsme soupeři darovali, pak na ledě existovalo jedno mužstvo, domácí. Ve druhé části jsme se zlepšili a i ta třetí byla z naší strany dobrá. Bohužel nás hodně trápí koncovka. Stav mohl být klidně 7:7. My jsme spoustu šancí neproměnili a problémy se sestavou trvají."

Fakta: Branky: Dudadík 2, Knížek, Mašek, Perutek, Vítek, Jurča – Vondráček 2, Kollman, Chaloupka. Vyloučení: 6 + Štelzig 10 min.: 3. Diváci: 180.