Utkání začal Jičín aktivně a hned v prvních minutách si vytvořil dvě velmi dobré příležitosti, obě však vyšly naprázdno. Domácí byli rovněž velmi aktivní a hrál se pohledný hokej se šancemi na obou stranách. V deváté minutě obrana Jičína včas nevyhodila kotouč ze své obranné třetiny a domácí Perutek otevřel skóre. Jičín odpověděl za minutu, když Borovec dojel vyhozený puk, zpoza branky chtěl nahrávat a kotouč se odrazil od brankáře do sítě. Hrálo se poměrně velmi slušně, Jičín musel čelit jedné přesilovce, kterou ubránil. V posledních minutách dostal naopak on výhodu přesilové hry, dobře ji rozehrál, Kollman našel na pravém kruhu volného Pletku a ten přesnou střelou strhl vedení na stranu hostí.

I ve druhé části pokračoval aktivní hokej z obou stran, Jičín si přesto vytvářel lepší šance ke skórování, ale chyběla přesnost a důraz. Jičín bez problémů ubránil oslabení, a naopak v něm jel sám na gólmana Borovec, ale také neuspěl. V polovině utkání první útok hostí přitlačil domácí před branku a obránce Brzák v roli útočníka vstřelil svůj premiérový gól 1:3. Ve zbytku třetiny byli domácí aktivnější a snažili se o korekci stavu, v cestě jim ale stála soustředěná obrana Jičína s Benešem za zády.

Třetí třetina se nesla v duchu snahy domácích o snížení, Jičín ale dobře bránil a vyrážel k nebezpečným protiútokům. Domácí ve čtyřech přitlačili hosty a po naskočení jejich pátého hráče se štěstím snížili, když Fišer z brankové čáry nastřelil záda ležícího Beneše, od kterého se puk odrazil za brankovou čáru. Jičín dál dobře a aktivně bránil a nedovolil domácím srovnat stav.

Ti minutu před koncem sáhli ke hře bez brankáře, snažili se rozehrát akci ve třetině hostů, chybovali a kotouč přes padajícího obránce na modré proskočil do středního pásma, kde už byli jen Pletka a Vajsejtl. Pletka zavezl kotouč do útočné třetiny a opět jej džentlmensky předal Pavlovi, který do prázdné pečetil výsledek.

Jičín se vítězstvím po zaváhání Třebechovic vrátil do čela tabulky. „Viděli jsme vyrovnané utkání, které se muselo divákům líbit. My jsme byli efektivní v zakončení, a to rozhodlo. Kluky musím za výkon pochválit,“ řekl po další výhře jičínský trenér Daniel Pletka.

Bodovala také Nová Paka, která si přivezla dva cenné body ze stadionu druhých Třebechovic, kde po remíze rozhodla v prodloužení. Svěřenci trenéra Zvolenského tak na dálku pomohli svému okresnímu rivalovi v boji o čelo, když nakonec slavili výhru 5:4. „V první polovině utkání jsme byli lepším mužstvem, což jsme dokázali vyjádřit vedením pouze o tři branky, přestože jsme měli celou řadu dalších příležitostí. Soupeř se dostal pouze do ojedinělých šancí, které jsme jim nabídli po nepřesnostech v naší obraně. Bohužel v druhé polovině utkání jsme vlastní nedisciplinovaností a laxností dovolili soupeři vyrovnat. Na tomto vyrovnání se podepsal i hlavní rozhodčí, který uznal branku, která byla evidentně dosažena až po jeho přerušení hry. Od této chvíle to nebylo pěkné utkání, bylo plné faulů a diskuzí. Šli jsme ještě jednou do vedení, ale to, co se nám podařilo v minulém utkání, jsme tentokrát zažili obráceně. Vyrovnávací branku jsme inkasovali osmnáct vteřin před koncem, jak jinak, opět v oslabení,“ uvedl lodivod Třebechovic Martin Klemenc.   (jj, dopa)

HC Wikov - HC Jičín 2:4

Fakta – branky a nahrávky: 9. Perutek (Petr, Dostál), 53. Fišer (Daňo) – 10. Borovec (Sedmík), 20. Pletka (Kollman, Vajsejtl), 29. Brzák (Houser), 60. Vajsejtl (Pletka). Rozhodčí: Pahulák – Bednář, Runštuk. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Jičín: Beneš, Pivrnec – Žalud, Houser – Mikolášek, Štěpán – Buchar – Brzák, Vajsejtl, Kollman – Pletka V., Sedmík, Borovec – Němec, Průšek, Žďárský. Po třetinách: 1:2, 0:1, 1:1.

SK Třebechovice p. O. - BK Nová Paka 4:5 pp

Fakta – branky a nahrávky: 4. Beránek (Wolf, Klemenc) 26. Drašnar (Matouš, Kudr) 30. Kudr (Drašnar, Matouš), 49. Šverák (Kostka) – 33. Spal (Hloušek), 36. Frk (Spal, Chleborád), 36. Richter, 60. Frk (Cheborád, Kadeřábek), 61. Šuvara (Cheborád). Rozhodčí: Škorpil – Martinek, Gančarčík. Vyloučení: 8:10 navíc Bezděk (TE), Pulec (NPA) 10 OT Využití: 2:3 V oslabení: 0:0. Diváci: 165. BK Nová Paka: Bouška – Pour, Ersepka, Spal, Kulhánek, Pulec, Chleborád – Krsek, Jebavý, Hloušek, Kadeřábek, Richter, Kloutvor, Frk, Hric, Barbora, Šuvara. Po třetinách: 1:0 2:3 1:1 – 0:1.

Další program okresních týmů krajská liga mužů, středa 29. listopadu, 18.00: Nová Paka – Jaroměř, Jičín – Třebechovice.