O další bod blíže účasti v play off. Vrchlabští hokejisté v pondělí večer uspěli na ledě třetího celku tabulky, když na slavném vsetínském Lapači dovedli atraktivní dohrávku 40. kola až do samostatných nájezdů.

Na ledě Frýdku-Místku horalé v této sezoně vyhráli oba své zápasy. Se stejným soupeřem se utkají ještě na konci sezony doma.
Moravský trip začal výhrou. Tři body horalům zajistili tři střelci. A Soukup!

Chance liga, 40. kolo

VHK ROBE Vsetín – HC Stadion Vrchlabí 5:4sn

V normální hrací době skončilo utkání nerozhodně 4:4. Východočeši přitom v repríze loňského čtvrtfinále třikrát vedli, tudíž byli vítězství blíže, na druhou stranu domácí byli v utkání střelecky aktivnější. V nájezdech se trefil pouze Valach Berger, pět horalů domácí gólman Gába vychytal.

Fakta – branky a nahrávky: 33. Hořanský (Pitule), 37. J. Říha (Jerofejevs, Pšurný), 38. Hryciow (Klímek, Ondračka), 52. R. Půček (D. Březina), rozh. nájezd Berger – 23. Chalupa, 34. Mrňa (Kusý), 45. Mrňa (T. Urban), 45. Kusý (Chrtek, Linhart). Rozhodčí: Skopal, Ondráček – Hranoš, Blažek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 1000 (omezený počet). Třetiny: 0:0, 3:2, 1:2 – 0:0.

VHK ROBE Vsetín: Gába (J. Málek) – Jerofejevs, Ondračka, Hryciow, Říha, Smetana, Štach, J. Jenáček – R. Půček, Pšurný, Rob – Gago, Pitule, Hořanský – Berger, R. Vlach, A. Zeman – Vítek, D. Březina, Klímek. HC Stadion Vrchlabí: Klouček (J. Soukup) – Linhart, Oliva, Lytvynov, T. Kynčl, M. Voženílek, Nedbal – Koffer, T. Kaut, T. Zeman – M. Machač, P. Urban, Mrňa – Matýs, Chrtek, Kusý – Pochobradský, T. Urban, D. Chalupa.

Další pondělní výsledky: Poruba – Přerov 1:2 po prodloužení, Sokolov – Benátky nad Jizerou 1:5.