VTJ Liberec – HC Jičín 8:1 (4:0, 4:1, 0:0)

Domácí hned od začátku utkání hýřili aktivitou a dobrým bruslením zatlačili Jičín do defenzívy. Obrana Jičína poprvé chybovala již ve druhé minutě, kdy domácí po závaru před Žemličkou napotřetí dostali puk za jeho záda. Jičín mohl vyrovnat v 6. minutě. Pletka se řítil sám na branku domácích, bohužel jeho střela minula cíl a potvrdilo se staré pořekadlo „Nedáš, dostaneš“, protože přímo z protiútoku domácí skórovali podruhé. Ve 12. minutě to bylo již 3:0 pro domácí, kteří využili výhodu při signalizování vyloučení jičínského hráče.

Klidný závěr

Poté došlo k řadě vyloučení na obou stranách, Jičínští znervózněli a začali zbytečně diskutovat s rozhodčím, z čehož postupně vyplynuly tři desítky osobních trestů, takže při dalších vyloučeních museli někteří hráči na trestné stát ve druhé řadě. Domácí v 15. minutě využili další okénko v jičínské obraně a zvýšili na 4:0 při vlastním oslabení.

Do druhé třetiny Jičín vstoupil s odhodláním pokusit se o zvrat. Bohužel na jeho hokejky se tentokrát přilepila smůla. Neproměňoval ani ty nejvyloženější šance a dobře hrající domácí postupně přidávali další branky do Žemličkovi sítě. Jičín nevyužil v polovině utkání ani dvojnásobnou přesilovku. Gólu se dočkal až v závěru třetiny, kdy puk do sítě dostal Vlasta po spolupráci s Jirkou Slabým.

V závěrečné třetině se již hra Jičína zlepšila a domácí možná i trochu zvolnili. Celá třetina byla ve znamení neproměňování ani těch nejvyloženějších šancí na straně Jičína. Jen Vlasta, jediný střelec, jich v posledním dějství „spálil“ několik. A proto že ani domácí již neměli přesnou mušku, skóre se již neměnilo. Jičín tak dostal od vojáků krutou lekci, předčili ho v bruslení i souhře. Jičínští mohli snížit v posledním dějství, ale pálili pouze slepými náboji.

Fakta – rozhodčí: Neťuka – Abrahám, Bosák. Vyloučení: 10:12, Jičín 4x10 min. OT. Využití: 2:0. Oslabení: 1:0. Diváků: 40. Branky a nahrávky: 2. Šnajdr (Holata), 6. Svoboda (Herda), 12. Svoboda, 15. Herda (Svoboda), 24. Burkoň (Herda), 33. Hanzl (Burkoň), 38. Herda (Svoboda), 39. Šnajdr (Kölbl) – 40. Vlasta (Slabý). HC Jičín: Žemlička – Winter, Starý – France, Lukáč – Č. Mizera – Pletka Vajsejtl, Kollman – O. Mizera, Haken, Slabý – Hanzlík,Vlasta, Abel.

Další zápasy: PSK Liberec – Sn Frýdlant 7:5 (2:2, 2:1, 3:2), Varnsdorf – Turnov přeloženo, Lomnice měla volno. Dalším soupeřem Jičína bude BHK Turnov. Utkání se hraje v sobotu 25. října v Liberci. Začátek ve 20 hodin. Odjezd hokejistů v 17.45 od zimního stadionu.