Fakta
HC Čeští Letci – Sokol Těpeře 3:4 (1:1, 1:1, 1:2). Branky: Žilák, Karban, Václavec – Berka 3, Příkazský. HC Čeští Letci: Barkman – Sedláček, Rozsypal, Karban, Zikmund, Semecký, Václavec, Mácha, Rejthárek, Drusa, Žilák, Kozák, Fejfar.

Soupeřem týmu byly Těpeře a již před tímto zápasem bylo jasné, že v semifinále soutěže se utkají právě tito dva soupeři. Nešlo tedy již o body potřebné pro play-off, nebo o umístění, šlo o prestiž a o sebevědomí do vyřazovacích bojů.

Letci ani třetí duel v této sezóně proti Těpeřím nevyhráli, a to s notnou dávkou smůly. Vítězný trefu obstaral Tomáš Berka šest vteřin před závěrečnou sirénou.

Na první branku se nečekalo dlouho. Letci šli do vedení ve čtvrté minutě první třetiny, kdy se ujala střela Vojtěcha Žiláka od mantinelu – 1:0. Letci se ale z vedení v zápase radovali krátce. Svůj střelecký koncert odstartoval Tomáš Berka v šesté minutě, proti jehož střele z chumlu po kombinaci do odkryté klece byl Ondřej Barkman bezmocný – 1:1.

V polovině druhé třetině šly naopak do vedení Těpeře a opět zásluhou Tomáše Berky – 1:2. Za půldruhé minuty se podařilo srovnat kapitánovi Letců Lukáši Karbanovi, když po nahrávce z kruhu od Radka Drusana prostrčil puk z bezprostřední blízkosti k levé tyči Martina Cincibuse – 2:2.

V závěrečné třetině měli Letci velkou šanci jít při přesilové hře opět do vedení. Usadili se sice v obranném pásmu Těpeř, ale Tomáši Příkazskému se podařilo na modré čáře vypíchnout puk a sám svojí sólovou jízdu zakončil bekhendovou střelou – 2:3.

Pět minut před závěrečnou sirénou vyrovnal Václavec, který si s ledovým klidem zpracoval puk, počkal až se gólman položí a pak poslal puk za čáru – 3:3. Bohužel ten samý hráč putoval dvě minuty před koncem zápasu na trestnou lavici a Letci se museli bránit. Zápas nakonec rozhodl Tomáš Berka šest vteřin před koncem, který střelou z voleje dovršil hattrick. Tým Těpeř tak dokázal, že je i v prořídlé sestavě nebezpečný a těžko k poražení! Letci tedy na tohoto soupeře před play-off v této sezoně ještě nenašli recept.    (pč, re)

1. Roztoky ⋌19 16 0 1 2 139:48 49
2. Těpeře ⋌19 14 0 1 4  83:51 43
3. Čeští Letci ⋌19 11 1 1 6  98:53 36
4. Syřenov ⋌19 9 1 2 7  84:56 31
5. Střeleč⋌ 19 9 0 3 7  86:63 30
6. ZEOS Lomnice ⋌19 7 1 1 10  71:92 24