Proti obhájcům titulu budou jasnými outsidery, ale už samotným postup do vyřazovací části je pro svěřence trenérů Petra Mašáta a Aleše Babáka splněným cílem. Východočeši do ní totiž proklouzli až po skvělém finiši, když od Nového roku zapsali z osmi extraligových mačů hned šest výher. Jistotu jim ale dalo až poslední kolo základní části, ve kterém doma přehráli Frýdek-Místek o jednu branku 28:27. Vítězný gól vstřelil pět vteřin před koncem duelu Jakub Kastner.

Extraliga 26. kolo: O2XYWORLD HBC Jičín – Pepino SKP Frýdek-Místek 28:27 (14:16).
Jičín porazil Frýdek a slaví! Postup do play off zařídil zkušený Kastner

Karviná jako obhájce titulu skončila v dlouhodobé části sezony „až“ na třetím místě. Přitom vstup do letošního ročníku jí vyšel znamenitě, když v úvodních šesti kolech neztratila jediný bod. Poté však přišly výpadky s Lovosicemi, Plzní či Duklou Praha.

I tak půjde do série s Jičínem jako jasný favorit na postup. Obě letošní vzájemné utkání totiž vyhrála (35:24 doma, 24:20 venku). Zítra je na programu první zápas, ten druhý se po domluvě obou týmů bude hrát na palubovce moravskoslezského celku až příští středu. Naváže Jičín na dobré výsledky a potrápí favorizovaného soupeře?