Východočeši do utkání půjdou jako outsideři. V tabulce svěřencům Petra Mašáta patří po pěti prohrách z posledních šesti zápasů jedenácté místo. I tak se pokusí ještě zabojovat o postup do play off. Na osmou příčku, která zaručuje postup do vyřazovací části nejvyšší domácí soutěže, ztrácejí v tuto chvíli čtyři body. Jičín se v extralize naposledy představil minulou středu. Na palubovce Dukly Praha však utrpěl vysokou prohru 22:35.

Statistiky z minulého zápasu

HC Dukla Praha – O2XYWORLD HBC Jičín 35:22 (17:12).
Nejvíce branek: Dokoupil 11, Křístek 6, J. Rakouský 3 – J. Dolejší 4/1, Matouš 4/1, J. Drbohlav 4. Rozhodčí: Hájek, Kozler. Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/2. Vyloučení: 1:1.

Karviná tradičně patří mezi aspiranty na titul. V tabulce je zatím třetí, do Jičína přijede po čtyřech výhrách v řadě. Krom toho úspěšně válčí i v Evropském poháru, kde postoupila přes bosenskou Gračanicu již do osmifinále soutěže.

Oba týmy mají ve svých řadách elitní zakončovatele. Karvinský Jonáš Patzel stihl nasázet 102 branek a v tabulce střelců mu patří druhé místo. Jičín zase spoléhá na Jiřího Dolejšího, jenž je s 90 přesnými zásahy čtvrtý. „Čeká nás poslední extraligový zápas tohoto roku. Všichni víme, jak se hraje v Jičíně… Bude to úplně jiný duel, než jsme sehráli předtím u nás. Já jsem ale přesvědčený, že když předvedeme koncentrovaný výkon od začátku až do konce, tak navážeme na naši stoupající formu z posledních utkání a vyhrajeme,“ řekl pro stránky házenkářského svazu hráč Karviné Dominik Solák.

Favorit čtvrtečního duelu je jasný, Východočeši se však pokusí překvapit, pomoci by jim v tom tradičně měli výborní fanoušci.