Východočeši nakročili k výhře v závěru prvního poločasu, kdy soupeři odskočili do pětibrankového náskoku. Ten po změně stran ještě navýšili. „Naše chyby zase vrátily soupeře trošku do hry, ale jsem rád, že to kluci zvládli a vítězství si pohlídali.“ doplnil Šulc.

Jičín skončil na desátém místě extraligové tabulky, když na osmý Frýdek-Místek ztratil čtyři body a teď ho čekají duely v play out. Ten první sehrají v domácím prostředí ve středu 20. března proti brněnským Maloměřicím.

Jičín - Strakonice 37:29

Nejvíce branek: Ježek 10, J. Dolejší 7, Matouš 7 – A. Nejdl 9, Bernhard 5, Sedláček 4. Rozhodčí: Beneš – Kubis. Sedmimetrové hody: 3/1 – 4/2. Vyloučení: 4:4. ČK: Rychna (JIC). Diváci: 172. Poločas: 17:12.

Další výsledky 26. kola: SHC Maloměřice Brno – TJ Sokol Nové Veselí 25:34 (13:15),  Cement Hranice – Talent tým Plzeňského kraje 25:33 (13:20), HC ROBE Zubří – Pepino SKP Frýdek-Místek 29:27 (19:13), HCB Karviná – KH ISMM Kopřivnice 28:30 (16:15), HC Dukla Praha – HK FCC Město Lovosice 37:32 (17:16).