Východočeši se na důležitý duel, který nakonec ve sportovní hale sledovalo téměř sedm stovek fanoušků, pečlivě chystali. Před zápasem jim však ze sestavy vypadl důležitý článek. „Na utkání jsme se celý týden poctivě připravovali a věděli jsme, že to bude zejména fyzická hra jeden na jednoho. Bohužel po vypadnutí Martina Miľka se nám nepodařilo zalepit tu pomyslnou díru po něm a trošku obranu zacelit,“ přiznal jičínský kouč Ondřej Šulc.

Hosté sice otevřeli skóre utkání až ve třetí minutě, ale vedení si udržovali po celý zápas. První půli vyhráli o čtyři branky 19:15. A hlavně měli i lepší vstup do druhého poločasu. Během jeho úvodní desetiminutovky utekli Jičínu na devítibrankový rozdíl a vypracovaný náskok v pohodě udrželi až do závěrečného hvizdu.

„Bohužel, tentokrát nám to nevyšlo ani v útoku, ani v obraně a Lovosice tady zaslouženě zvítězily,“ dodal Šulc. Na něj navázal i hráč Martin Hlava. „Nemyslím si, že bychom úplně selhali v přehrávání obrany, ale spíše v zakončování. Co z naší strany bylo katastrofální, tak obrana jeden na jednoho.“

V dalším extraligovém kole se Jičín představí v sobotu od 17 hodin v Novém Veselí.

O2xyworld HBC Jičín – HK FCC Město Lovosice 31:39 (15:19)

Nejvíce branek: J. Dolejší 9/2, Hlava 5, Doškář 5 – Chotěborský 7/4, Kupa 6, Hniďák 6. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 3/2 – 4/4. Vyloučení: 6:3. Diváci: 665.