Na startu nového týdne byl rozlosován další, v pořadí již třetí díl Českého poháru házenkářů. Své soupeře se tak dozvěděly mimo jiné i dva východočeské celky z Jičína a Náchoda.

Hracím termínem 3. kola bude středa 4. října a do akce poprvé vstoupí všech třináct celků z Chance Extraligy. Příznivce házené jistě zajímalo, kam zamíří nejatraktivnější celky nejvyšší domácí soutěže. Úřadujícího mistra z Plzně budou hostit Úvaly, pražská Dukla vyrazí o povinný postup bojovat do Českých Budějovic a celek Zubří se představí v Litovli.

Jiří Štajnrt s číslem 48 byl nejlepším střelcem pohárového utkání mezi Náchodem a Vršovicemi. Do sítě soupeře se trefil šestkrát.
Druholigisté si vyšlápli na favority. Náchod slaví postup, Dvůr padl na Vysočině

Zajímavý byl ale los také pro oba týmy z Královéhradeckého kraje. Hráči extraligového Jičína se vyhnou soupeře z I. ligy a budou hostem druholigových Loun. Na velký sportovní svátek se mohou těšit věrní fandové Náchoda, jejich miláčci se totiž popasují se soupeřem z nejvyšší domácí soutěže, jímž nebude nikdo jiný než pětinásobný extraligový medailista z Lovosic.

Zbývá dodat, že třetí východočeský zástupce, jímž je prvoligový 1. HK Dvůr Králové nad Labem, vypadl z Českého poháru již ve 2. kole, když v závěru zápasu ztratil skvěle rozehranou partii na palubovce Havlíčkova Brodu. Ten ve 3. kole přivítá Strakonice. 

O víkendu byly zahájeny ligové soutěže házenkářů. V I. lize letos region budou zastupovat jen Jičín B a Dvůr Králové nad Labem.
Rezerva Jičína přežila dvě střelecké krize. Dvůr zradily vstupy do obou poločasů

Los 3. kola Českého poháru mužů

MHK TAEDA Karviná – HK Bystřice pod Hostýnem
Liberec Handball – TJ JM Chodov
Fatra-Slavia Napajedla – TJ Cement Hranice
Jiskra Havlíčkův Brod – HBC JVP Strakonice 1921
Lokomotiva Louny – HBC Jičín
Sokol Šťáhlavy – TJ Sokol Nové Veselí
TJ Sokol Úvaly – Talent tým Plzeňského kraje
Tatran Litovel – Handball club Zubří
HAOLK Tým Velká Bystřice-Olomouc – HCB Karviná
Sokol Újezd u Brna – SHC Maloměřice Brno
TJ Náchod – HK FCC Město Lovosice
TJ Rožnov pod Radhoštěm – Klub házené Vsetín
SKH Polanka nad Odrou – Pepino SKP Frýdek-Místek
TJ Loko České Budějovice – HC Dukla Praha
Handball club Zlín – SKKP Handball Brno
Tatran Bohunice – KH Kopřivnice

Házenkáři Lovosic si v posledním mistrovském ročníku zahráli semifinále nejvyšší domácí soutěže.Házenkáři Lovosic si v posledním mistrovském ročníku zahráli semifinále nejvyšší domácí soutěže.Zdroj: Lovci Lovosice/Robert Grim