Východočechům se nepovedl samotný vstup do zápasu, když rychle prohrávali 1:4. Na to ještě dokázali zareagovat a na konci osmé minuty ztráceli pouze gól (4:5). Kopřivnice ale šňůrou čtyř branek v řadě dokázala odskočit do výraznějšího vedení a ve velmi dobrém výkonu pokračovala až do poločasové přestávky, když si vytvořila náskok o osm branek.

Po změně stran se obraz hry na palubovce vyrovnal, ale hosté si svůj náskok zkušeně pohlídali. Nejlepšími střelci byli domácí Jiří Dolejší s hostujícím duem Polcar, Halama, kteří shodně nastříleli šest branek.

Jičín musí krutou prohru hodit rychle za hlavu, protože už zítra ho čeká důležitý duel na palubovce posledních Strakonic, ten bude mít výhoz v 17 hodin.

Extraliga 12. kolo

Jičín – Kopřivnice 23:30 (8:16)

Nejvíce branek: J. Dolejší 6, Hájek 5, Miľko 3 – Polcar a Halama 6, Bukovský 4. Rozhodčí: Hájek – Kozler. Sedmimetrové hody: 1/0 – 2/0. Vyloučení: 3:3. Diváci: 311.

Další výsledky: Plzeň – SKKP Brno 26:18 (12:12), Dukla Praha – Hranice 36:20 (16:8), Zubří – Nové Veselí 27:29 (14:18), Karviná – Frýdek-Místek 29:24 (16:10), Maloměřice Brno – Lovosice 22:39 (10:21).