Tatran Prešov – O2XYWORLD HBC Jičín 28:31 (18:13).
Nejvíce branek: Fenár 7/2, Michalka 7/2, Chajan 6 – Matouš 9/3, Drbohlav 4, Kovařík 4, Thorovský 4. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 5/4 – 3/3. Vyloučení: 6:5. ČK: 49. Kovařík (JIC).

Do dalekého Prešova jičínští házenkáři rozhodně neodjížděli v roli favorita. První vzájemný duel vyhrál v říjnu ve městě pohádky o jednu branku slovenský mistr. Jenže ten díky velkému zápasovému vytížení poslal do utkání mladíky. Věkový průměr týmu tak byl pouhých 19,5 let.

Přesto domácí do zápasu vstoupili mnohem lépe a Jičín zaskočili. Už na začátku deváté minuty vedli o pět branek a tento náskok si drželi až do konce prvního poločasu. „Prešov vzhledem k situaci nastoupil v takové sestavě, v jaké nastoupil. Pro nás to měla být výhoda, protože jsme nehráli proti nejsilnějšímu složení. Vedlo to ale naopak k nějakému podcenění, na což jsme hráče upozorňovali, ale první poločas jsme odehráli tak, jak jsme ho odehráli. Samozřejmě i díky kvalitě mladých hráčů soupeře," nebyl spokojený s úvodní třicetiminutovkou kouč Jičína Petr Mašát. 

Po změně stran však Východočeši svůj výkon zvedli, manko postupně začali umazávat a už po 13 minutách druhé půle bylo srovnáno. A i nadále na palubovce dominovali, dostali se do šestibrankového vedení, ze kterého sice Prešov ubral, ale Jičín už si výhru pohlídal. „Asi jediné naše pozitivum je, že jsme utkání zvrátili v náš prospěch. Jinak jsem tam toho moc pozitivního neviděl," dopnil Mašát. 

Následující sobotu přivítá Jičín od 18 hodin druhé Lovosice.