Házenkáři Jičína slaví postup do osmifinále Českého poháru. Na palubovce druholigových Loun Východočeši potvrdili roli velkého favorita a soupeře přehráli rozdílem dvanácti branek.

Jiří Dolejší zakončuje přes obranu Plzně. V zápase vstřelil šest branek.
Jičín trápil favorizovanou Plzeň: Super výkon, chválil i přes prohru kouč

Český pohár, 3. kolo

Louny – Jičín 21:33 (11:15)

Extraligový celek k pohárovému utkání nastoupil bez brankáře Grabemanna, dále chyběli Thorovský, Kastner plus zranění Hlava, Š. Drbohlav a A. Dolejší. V brance tak dostal příležitost Poláček, na levém křídle potom P. Drbohlav.

V úvodu ještě domácí dokázali s favoritem držet krok, když dvakrát odpověděli na branky Matouše, pětigólovou šňůrou však hosté odskočili do náskoku 2:7 a ve zbytku první půle si dostatečné vedení hlídali.

Pro Severočechy byl pohárový duel svátkem, což dokumentovala skvělá kulisa v pěkně zaplněné hale. Ještě ve 38. minutě byl stav z pohledu domácích velmi slušný (14:18), poté se ale projevila kvalita extraligového celku, který postupně navyšoval skóre až do konečné podoby 21:33.

Nadšení královédvorských házenkářů by se po závěrečné siréně dalo krájet. S výhrou nad Polankou už při nepříznivém vývoji skóre počítal málokdo.
Euforie po famózním obratu. Dvoráci ovládli drama s nováčkem. Béčko Jičína padlo

Fakta – branky: Lacina 7, Jahn 4/2, Vavrica, Fous a M. Černý 2, Vraný, M. Kruml, Trhlík a O. Kruml – Matouš 9/4, P. Drbohlav 6 M. Knittl 4, Hlipala a Rychna 3, J. Dolejší, Doškář, M. Hájek a J. Hájek 2. Rozhodčí: Dvořáček, Řeháček. Vyloučení: 1:1. ŽK: 1:1. Sedmičky: 2/2 – 4/4. Diváci: 250.

Házená má v druholigových Lounech tradici.Házená má v druholigových Lounech tradici.Zdroj: TJ Lokomotiva Louny

Náchod – Lovosice 25:31 (14:15)

Sportovní hala v Náchodě byla v úterý dějištěm nevšedního utkání. Místní házenkáři v rámci 3. kola Českého poháru hostili extraligové Lovosice, pětinásobného medailistu nejvyšší domácí soutěže.

Hosté dali v utkání šanci hráčům širšího kádru a účastník II. ligy jim především v prvním poločase řádně zatápěl. Kontrolu nad zápasem favorit definitivně získal až v úvodu druhé půle.

Velká škoda, že si utkání nechal ujít vyšší počet diváků. V publiku se sešla pouze necelá stovka nejvěrnějších.

Náchodské publikum si v sobotu vychutnalo druholigovou výhru a nyní se těší na soupeře z Chance Extraligy.
Náchod se s otloukánkem nemazal. V úterý v poháru přivítá extraligové Lovosice

Fakta – branky: R. Cvejn 6, P. Černý 5, Pinho Valente 4 Štajnrt 4/1, Novohradský a Udovychenko 2, Hlaváček a Lipovský 1 – Chotěborský 7/3, Vojíř 6, Heřmanovský 4, Karlovec a Bednařík 3, Lukáč, Ouředník a J. Novák 2, Šafránek a Dikhaminjia 1. Rozhodčí: Martoch, Ransdorf. Vyloučení: 7:1. Diváci: 95.

Pozvánka na úterní utkání 3. kola Českého poháru.Pozvánka na úterní utkání 3. kola Českého poháru.Zdroj: Házená Náchod

Známí osmifinalisté: Zubří, Lovosice, Jičín, Frýdek-Místek, Kopřivnice, Nové Veselí, Plzeň, Maloměřice (všichni Chance Extraliga), Vsetín (I. liga), Liberec (II. liga SČM), Taeda Karviná (II. liga SM).

Zbývá sehrát: Zlín – Brno, České Budějovice – Dukla Praha, Napajedla – Hranice, Velká Bystřice-Olomouc – Karviná, Havlíčkův Brod – Strakonice.

Mohlo by vás zajímat: Premiérové body Hořic, senzace v Kopidlně a tucet gólů Kosiček

Zdroj: Deník