Na náchodské palubovce se v sobotu sešly dva tabulkově nejslabší celky I. ligy házenkářů, přesto se mohl jejich vzájemný duel pyšnit nejvyšší návštěvou 10. kola. Aby ne, domácí hráči v prestižním krajském derby hostili rivala ze Dvora Králové nad Labem a to už je sama o sobě výzva k návštěvě ligového zápasu.

Na palubovce Litovle se nevyhrává a své o tom nyní ví už i házenkáři jičínské rezervy. Favorit si výhru pohlídal a v tabulce je na druhé příčce.
Krajské trio za nula. Náchod na body měl, rivalové poznali kvalitu čela tabulky

TJ Náchod – 1. HK Dvůr Králové nad Labem 23:26 (9:11)

Z derby neuběhlo ani pět minut a v náchodské „plechárně“ už panovala dobrá nálada. Mohl za ni vydařený nástup domácích borců, kteří si rychle vybudovali dvoubrankový náskok. Že ale hosté nepřijeli pouze v roli sparingpartnera, o tom soupeře přesvědčili rychlou otočkou na 4:5. Činilo se při ní nejvíc bratrské duo Lukáš & Martin Pichovi, kteří se na zvratu podíleli shodně dvěma góly.

Od té chvíli se rivalové střídali v těsném vedení, krátce před pauzou ale Dvoráci odskočili a na startu druhého poločasu vedli už o tři trefy.

Házenkáři Náchoda a Dvora Králové nad Labem patří k tradičním účastníkům první ligy.Házenkáři Náchoda a Dvora Králové nad Labem patří k tradičním účastníkům první ligy.Zdroj: Filip Richter

Když na začátku 39. minuty vyrovnával třetím náchodským gólem v řadě Cvejn na 14:14, asi by se mezi domácími příznivci nenašel žádný, který by nevěřil ve výhru svých barev. Jenže vše bylo jinak. Hosté i díky dvěma po sobě jdoucím neproměněným sedmičkám soupeře (Honcharov, Metelka) znovu odskočili (14:17) a tentokrát už soupeři šanci na zvrat nedali.

• 2013/2014 Dvůr - Náchod 33:30, Náchod - Dvůr 30:19

Poslední špetkou naděje byla trefa neúnavného Cvejna (20:21), následovala ale drtivá odpověď Dvoráků. Mimochodem sedmnáct z celkových šestadvaceti branek nastříleli již zmiňovaní bratři Pichovi a především jejich zásluhou tým z města na Labi dobyl halu rivala znovu po dvou letech.

Fakta – branky: R. Cvejn 8/1, Štajnrt 4, Honcharov 4/1, Udovychenko 3, Hrachový a Metelka 2 – L. Picha 9/3, M. Picha 8, Etrich a Kamberský 3, M. Šíl 1. Rozhodčí: Kremláček, F. Procházka. Vyloučení: 4:2. ŽK: 1:1. Diváci: 247. Vývoj skóre: 2:0, 3:1, 4:2, 4:5, 7:6, 8:10, 9:11, 11:14, 14:14, 14:17, 18:21, 20:21, 20:24.

Utkání Jičín B – Zlín bylo odloženo z důvodu rozsáhlé marodky v kádru hostujícího klubu.

Jičín na domácí palubovce přehrál poslední Hranice.
Třetí výhra v řadě. Jičín jasně porazil posledního

Další výsledky 10. kola: Vsetín – Bohunice 33:22, Litovel – Velká Bystřice 25:22, Šťáhlavy – Bystřice pod Hostýnem 33:26, Chodov – Vršovice 29:26.

12. 1. HK Dvůr Králové n. L. 10 2 0 8 222:312 4

Program 11. kola – sobota 14.00: Vršovice – Litovel. 17.00: Dvůr Králové nad Labem – Šťáhlavy. 17.30: Velká Bystřice – Jičín B. Neděle 11.00: Bystřice pod Hostýnem – Chodov. 17.00: Bohunice – Náchod. 18.00: Zlín – Vsetín.