„Nyní hrála prim práce. Hodně jsem o přestupu přemýšlel i vzhledem k novému zázemí v Bělohradě a derby s Hořicemi," říká zkušený dvaatřicetiletý stoper.

Jak se váš přestup do Kobylic zrodil a co bylo důvodem odchodu z Bělohradu?
Vzniklo to tak, že Kobylice mě již asi před rokem kontaktovali, chtěli pomoci. Nyní zde nějakým způsobem dělá do fotbalu Libor Tobiška, se kterým máme stejné pracovní aktivity, takže jsem se rozhodl pro Kobylice.

Nelitujete toho, že si nyní nezahrajete krajský přebor?
Určitě lituji toho, že nové zázemí a vůbec křtění něčeho nového nyní v Bělohradě nezažiji. To bylo jedno z hlavních mínusů, hodně dlouho jsem o tom přemýšlel. Také mě mrzí, že si nezahraji derby s Hořicemi hned první kolo. Teď určitě v Kobylicích pociťuji rozdíl v přístupu hráčů. Je vidět, že je to o dvě soutěže níže.

Jak dlouho nyní v Kobylicích působíte?
Měl jsem dovolenou, před kterou jsme se s Kobylicemi domluvili a po ní jsem začal přípravným zápasem s Nepolisy, ve kterém jsme měli prakticky po celou dobu převahu, ale ke konci se nechal vyloučit náš brankář a inkasovali jsme branku na 3:2, která znamenala porážku.

Jaké jsou cíle Kobylic pro nadcházející sezonu?
Loňským cílem bylo udržet 1. B třídu. V této sezoně těžko říci, neboť se systém soutěže vrátil do starých kolejí a přibyly rezervní týmy.
Zde bude hodně záležet na tom, jak budou tyto celky doplňovat hráče z A týmu. Myslím si ale, že střed tabulky bychom mohli hrát.

Jak vidíte nový ročník krajského přeboru a šance Lázní Bělohrad? V jakých patrech by se tým mohl pohybovat?
Myslím si, že postup do vyšší soutěže bude chtít vykopat Nový Bydžov. Na jaře jsem ho viděl na vlastní oči a hraje dobrý fotbal. Má mladé hráče doplněné těmi zkušenými. Produkuje aktivní fotbal s presinkem a je adeptem na postup.
Co se týče Bělohradu, líbilo by se mi, kdyby hrál střed tabulky.

Do Bělohradu přišel nový trenér. Plánují se ještě nějaké posily nebo kádr zůstane stejný?
Kádr by měl zůstat stejný. Obměnili se zde trenéři, a to vzhledem k tomu, že Tomáš Marek čeká rodinu a na Oldu Velicha už to bylo z časových důvodů moc. Oba toho mají zkrátka hodně. Do mužstva přišel staronový trenér, kterého všichni znají. Na kluky jsem se byl podívat na Lázeňském poháru a hráli dobře, takže doufám, že se budou pohybovat v klidném středu tabulky.

Plánujete se v budoucnu vrátit do vyšších soutěží?
Určitě bych uvítal návrat blíže k Jičínu. Nyní jsme v Kobylicích domluveni zhruba na dva roky, ale uvidíme, jak se vše vyvine.

Řešil jste ještě jiné fotbalové nabídky?
Něco bylo v okolí Jičína, ale nějak mě to nelákalo. V Bělohradě je super parta, hraje se zde atraktivní fotbal. Nyní hrála prim práce, ale kdybych se vracel, zvolil bych Bělohrad nebo okolí Jičína. Uvidíme, jak bude sportovně nadaná dcera a podle toho se přizpůsobím.