První místo Vysoká nad Labem - 58 bodů, druhý flek Železnice - 53 bodů. Pomyslné stupně vítězů uzavírá Nový Hradec s 49 body. Pomyslné nůžky se v závěru I. A třídy začaly pomalu rozevírat. Svěřenci trenéra Vladimíra Blažeje mají i po jarních nečekaných ztrátách na postup minimálně z druhého místa zaděláno.

Závěrečných pět kol však může s tabulkou ještě pěkně zamíchat. Sokol navíc hned následující víkend zajíždí na hřiště tabulkového souseda z Nového Hradce, v posledním zápase sezony se pak představí ve Vysoké. Letošní ročník slibuje znovu dramatické rozuzlení.

VELMI DOBRÝ VÝKON

Nedělní výhra nad Broumovem je pro Železnici nesmírně důležitá. Po dvou ztrátách v řadě potřeboval celek tříbodovou injekci jako sůl.

„Veškeré předzápasové diskuze směřovaly k tomu, aby tým našel opětovně herní a mentální pohodu,“ potvrdil Blažej.

Najít se ji povedlo už během prvního poločasu. První dvacetiminutovku totiž ovládl útočník Kypr, jenž se dvakrát prosadil a na kopačky domácích fotbalistů dodal potřebný klid. Ve 40. minutě navíc zvýšil na 3:0 Míka.

„Výkon mužstva lze hodnotit jako velmi dobrý a klukům je nutno poděkovat,“ chválil po zápase Blažej.

Nejlepší střelci I. A třídy

32 - Vítězslav Hrubý (Kostelec nad Orlicí)
30 - Milan Ujec (Vysoká nad Labem)
25 - Petr Halberštát (Stěžery)
23 - Jan Kypr (Železnice)
17 - David Novák (Kunčice) a František Rejl (Nový Bydžov B)

Jeho svěřenci nepolevili ani po změně stran. Dvakrát se ještě trefil Kypr, po jedné brance přidali Klouza, Šťastný a F. Burgert. Ke střeleckým hodům přispěli dvěma zásahy v samotném závěru i hosté. „Broumov hrál sympaticky, ale na další prodloužení vítězné série to nestačilo. Nicméně dva góly si určitě zasloužil,“ uvedl železnický kouč.

Slova chvály měl samozřejmě pro muže utkání, ale i pro ostatní hráče. „Solidní návštěva viděla opět střeleckou show Honzy Kypra a absolutorium zaslouží i Jan Míka. Ale to bychom mohli hovořit o naprosté většině všech na hřišti. Jsem rád i za minuty dorostenců,“ uzavřel Blažej.

Už zítra čeká na Železnici jeden z vrcholů sezony. Od 17 hodin přivítá v semifinále Poháru hejtmana Libčany!

Železnice – Broumov 8:2

Fakta – branky: 9., 17., 56. a 76. Kypr, 40. Míka, 70. Klouza, 83. Šťastný, 89. F. Burgert – 87. Skorino, 90. Svoboda. Rozhodčí: Dorotík – Petrů, Janota. ŽK: Miler, Starý, Barták – Štejnar. Diváci: 227. Poločas: 3:0.

TJ Sokol Železnice: D. Burgert - Bucek (62. Mestický), Starý, Haken (62. Kracík), Odvárko - Šťastný - Klouza (81. Daniš), Míka, Miler (62. F. Burgert), Barták - Kypr (77. Jerie).