Zasloužený potlesk. Jičín doma zazářil, pěti góly srazil Nové Město

Jičínsko - Krajský přebor: Mužstvo Jičína si na úvod připsalo vysokou výhru. Hodně vidět byla posila Kanaval.

13.8.2017

Jičín - Nové Město nad MetujíFoto: Josef Hlaváček

Tak tomu se říká úspěšný vstup do sezony! A možná více než to zažili v prvním kole nové sezony krajského přeboru fotbalisté Jičína.
Ti na domácí půdě přivítali soupeře z Nového Města nad Metují a nakonec získali jasnou výhru 5:0. Do sítě hostů se trefila i nová posila Tomáš Kanaval a domácí mohli slavit tři důležité body.

POZITIVNÍ BILANCE

Jičínští měli s Novoměstskými dobrou výsledkovou sérii, když je v obou zápasech minulé sezony shodně porazili o dvě branky, přičemž ani jednou neinkasovali.

Úvod utkání se domácím povedl. Hned ve druhé minutě se po úniku Nálevky ocitl ve velké šanci Miler, ale sám před brankářem zamířil těsně vedle.

Stav se měnil již v osmé minutě, kdy Kanaval našel ve vápně Míku, jenž v souboji s brankářem Šebestou uspěl a dostal Jičín do vedení 1:0!

Domácí hráli s chutí, a tak se na druhou branku čekalo jen do minuty čtrnácté. To agilní Kanaval vnikl do pokutového území, přihrál volnému Milerovi, který si dovolil kličku na brankáře a zvýšil na 2:0!

V sedmadvacáté minutě se po pravé straně dostal sám před brankáře Kocourek, ale jeho velká šance skončila střelou těsně vedle levé tyče. Ve 41. minutě řešil šanci hostů včasným vyběhnutím brankář Puš.

UKLIDNĚNÍ ZAJISTIL KANAVAL

Do druhého poločasu Jičínští nastoupili s cílem vstřelit třetí uklidňující branku. To se podařilo v 58. minutě Tomáši Kanavalovi, který prudkou střelou k pravé tyči nedal Šebestovi šanci – 3:0.

Jičín nadále útočil, ale nadějné šance často končily na vápně hostů. Až se v 69. minutě prosadil Voldán a zvýšil již na 4:0!

Po této brance hosté rezignovali. Jičín postupně vystřídal všech pět náhradníků a ani to neovlivnilo dobrý výkon mužstva. Tým si naopak vytvářel další možnosti, ale Kocourek, Mészáros ani Jeník své příležitosti brankou nezakončili.

Posledním střelcem utkání byl v 89. minutě Chramovský a upravil stav na konečných 5:0. Při brankách i po zápase se z tribuny ozýval potlesk, což je v Jičíně věc nevídaná! „Je to slibné vykročení do soutěže, které ale nesmíme přeceňovat, protože nás čekají těžší zápasy, jenž teprve ukáží, jak na tom mužstvo opravdu je,“ uvedl po zápase jičínský tábor. „Úvodní zápas soutěže se nám povedl na výbornou jak výsledkově, tak i herním způsobem, jakým jsme se prezentovali.

Základem úspěchu byla zodpovědná a poctivá obranná fáze celého mužstva. K tomu jsme přidali v úvodní patnáctiminutovce dvě branky. Ve druhém poločase jsme vstřelili další tři a zaslouženě vyhráli,“ komentoval zápas hrající trenér Jičína Miroslav Jeník.

Ve druhé nejvyšší krajské soutěži se na domácí půdě představila Sobotka. Ta hostila ještě v minulé sezoně celek krajského přeboru z Broumova.

Favoritem utkání byli bezesporu hosté, ale domácí dokázali papírové předpoklady zcela vyvrátit. Díky dvěma gólům Tanečka a jedné trefě Přikryla porazili tým Jindřicha Kitlera o tři branky a v úvodu soutěže si připsali velice cenné tři body.

SK Jičín – MFK Nové Město nad Metují 5:0 (2:0). Branky: 8. Míka, 15. Miler, 58. Kanaval, 69. Voldán, 89. Chramovský. Jičín: Puš – Šaroun (80. Klaban), Jeník, Ulvr, Bucek – Míka – Kocourek (75. Chramovský), Voldán (71. Sajdl), Kanaval (61. Mészáros), Nálevka ( 78. Odvárko) – Miler.

SK Sobotka – Slovan Broumov 3:0 (1:0). Branky: 27. a 67. Taneček, 71. Přikryl. Sobotka: Mäsiar – Šotka, Klečal (61. Wojcik), Halbych, Juriga (84. Král), Pavlíček, Knobloch, Fišar, Topič (71. Kunst), Přikryl (86. Dolejš), Taneček (88. Bárta).

Autor: Dominik Palm, Redakce

13.8.2017 VSTUP DO DISKUSE

Josef Cogan.

Starosta Cogan se do sněmovny nevrátí

Jiří Štefek.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Lídr Pirátů v královéhradeckém kraji Martin Jiránek (39) není v politice nováčkem. Působí jako trutnovský zastupitel i jako zastupitel Královéhradeckého kraje. Nově však zasedne také ve sněmovně, kam se s Piráty probojoval v právě skončených volbách.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Královéhradecký kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede.

Klára Dostálová: Na zázraky nevěří, ale volební účast odhaduje na 70 %

Hořice - Klára Dostálová z Hořic, náměstkyně ministra pro místní rozvoj, jednička na kandidátce ANO 2011v Královéhradeckém kraji při svém hlasování v hořické hasičské zbrojnici uvedla: