Zajímavostí zápasu byl fakt, že současný trenér domácích Miroslav Chalupa byl někdejším lodivodem mužstva Nového Bydžova a tudíž řadu hráčů hostujícího výběru znal nejen podle jména. Královédvorští se potýkají s velkou marodkou, a proto museli v sestavě hodně improvizovat. Ve výběru trenérů Viktora Pařízka a Martina Novotného se již po nemoci objevil i Tomáš Bastin, který na hřiště nastoupil ve druhém poločase. Zápas se hrál sice za slunečného počasí, ale silný vítr komplikoval často kombinaci obou týmů.

TJ Dvůr Králové – 1. FK Nvá Paka/RMSK Nový Bydžov 0:2 (0:0). V úvodu utkání byli Novopackonovobydžovští o poznání aktivnější, ale do zakončení svých akcí se dostávali jen sporadicky. Ani domácí toho však dopředu mnoho nepředvedli. Nejvýraznějším znakem této části hry tak asi byla řada nedovolených zákroků z obou stran, které tak nejvíce zaměstnávaly hlavního sudího tohoto zápasu Olgu Zadinovou. Do první vážnější situace se tak dostali aktivnější hosté až v 22. minutě, kdy si na přesný pas Jirky Macháčka za obranu domácích naběhl Tomáš Labík, který postupoval sám na brankáře Dvora Králové Viliama Ulrycha.

Těsně před pokutovým územím však byl hostující hráč zezadu faulován domácím kapitánem Martinem Kilevníkem, který tak v souladu s literou fotbalových zákonů právem uviděl červenou kartu a poslal hosty do téměř sedmdesátiminutové přesilovky. Následný trestný kop Petra Jandy však skončil jen těsně nad břevnem královédvorské svatyně. Od tohoto okamžiku tak začalo pro vedoucí celek tabulky dobývání domácí defenzivy. I přes snahu se hostům však nedařilo dobře bránícího soupeře ve finální části přehrát a úspěšně akce zakončit. V 33. minutě Michal Blažej napodobil Jirku Macháčka a poslal další dlouhý přesný pas za obranu Dvora Králové, tentokrát na rozeběhnutého Honzu Rozsévače, jehož lob přes vyběhnuvšího brankáře Viliama Ulrycha skončil mimo branku. V 35. minutě Petr Janda uvolnil v pravém křídelním prostoru Tomáše Labíka a jeho nepovedený centr málem skončil za zády ochránce královédvorské branky, kterého tak musel v hodině dvanácté zastoupit bránící spoluhráč. V závěru první půle se domácí čím dále více zaměřovali na bránění nerozhodného výsledku a hosté se s tímto faktem jen těžko vyrovnávali.

Po změně stran se tak již více méně hrálo na jednu branku, ale Královédvorští celkem bez větších problémů odolávali hostujícím atakům. Trpělivost hostů ale přece jenom přinesla kýžené góly v síti domácích. V 72. minutě byl před pokutovým územím Dvora Králové faulován Ondra Janouch. K trestnému kopu se tentokrát postavil Michal Blažej a míč z jeho kopačky zastavila až síť domácí branky. Vedení hostů bylo sice upracované, ale z hlediska průběhu utkání zcela zasloužené.

Konečnou podobu výsledku však ještě udělal agilní Tomáš Labík, kterého do úniku vyslal v 89. minutě Honza Rozsévač. Zakončení prvně jmenovaného fotbalisty bylo tentokrát přesné a znamenalo dvoubrankové vítězství divizního lídra v krajském derby utkání. I když se tříbodový zisk hostů nerodil snadno, vítězství novopackonovobydžovské fanoušky rozhodně potěšilo a hráče motivovalo do dalších důležitých bojů.

Branky: 72. Blažej, 89. Labík. 1. FK Nová Paka/RMSK Nový Bydžov: Bartalský – Rozsévač, Faitl, Ptáček, Motyčka – Labík , Věchet, Blažej (73. Jisl), Janda (89. Mokošín) – Janouch (83. Žalman), Macháček (46. Bastin). Trenéři společného družstva Viktor Pařízek a Martin Novotný.

Situace v tabulce není zdaleka jasná ani na jednom pólu a zbylých šest kol bude z hlediska důležitosti každého zápasu ještě velice dramatická.
V následujícím kole přivítají Novopackonovobydžovští v neděli 11. května od 17 hodin na Městském stadionu v Novém Bydžově dalšího ambiciózního soupeře, který na jaře zatím předvádí skvělé výkony, fotbalisty Sokola Živanice, vedené exnovobydžovským Josefem Košátkem. Navíc se u hostů objeví ještě dva fotbalisté, kteří na podzim oblékali dres divizního lídra, brankář Radim Ottmar a obránce Vojtěch Pavlásek. I tento fakt může být pro fanoušky magnetem k shlédnutí zajímavého divizního duelu. ⋌(axe)