Hosté byli také jediným podzimním přemožitelem divizního lídra (3:2). Domácí tak měli na Městském stadionu v Novém Bydžově o motivaci postaráno.
Sestavu bývalých „karosářů" pro jarní divizní boje posílili především exligoví Ivo Svoboda (na podzim SK Svitavy) a Nicolas Šumský (na podzim ND Gorica ve Slovinsku) a na trenérskou lavičku usedl Roman Oliva (na podzim Dvůr Králové). Herní projev tohoto mužstva, včetně výsledků, tak nabral diametrálně kvalitativní obrat. Nicolas Šumský se však ve vysokomýtském výběru v Novém Bydžově neobjevil. Domácí trenérská dvojice Viktor Pařízek a Martin Novotný postrádala Tomáše Bastina, který po nemoci ještě nebyl připraven do zápasu nastoupit.

1. FK Nová Paka/RMSK Nový Bydžov – SK Vysoké Mýto 2:1 (0:0). Motivaci do utkání naznačili Novopackonovobydžovští hned v úvodu zápasu, kdy zatlačili hosty na jejich polovinu a začali si postupně vytvářet množství střeleckých příležitostí. Již v 1. minutě vyslal přesnou kolmicí Honza Rozsévač Ondru Janoucha do pokutového území soupeře a jeho střelu dokázal gólman Vojtěch Černý, nejlepší hráč hostů, vytěsnit na rohový kop. V 3. minutě zase brankář hostů sebral těsně míč z hlavy Tomáše Labíka. Další střelecké pokusy domácích fotbalistů však v následujících minutách minuly cíl, nebo je likvidoval ochránce vysokomýtské svatyně. Hosté se poprvé dostali na dostřel branky Petera Bartalského až ve 21. minutě, kdy trestný kop musel domácí gólman boxovat do bezpečí mimo svoje pokutové území.

Ve 23. minutě při rychlém brejku Tomáš Labík obešel několik protihráčů a předložil míč Petru Jandovi, jehož pokus reflexivně Vojtěch Černík nohou zneškodnil. V 32. minutě se Ondřej Janouch chytře proháčkoval v levém křídelním prostoru a na jeho následný centr před branku hostů Jirka Macháček nedosáhl. Hostující mužstvo hrálo v celkem pružném obranném bloku, a do útočení se rozhodně svěřenci trenéra Romana Olivy nijak nehnali, spíše vyčkávali na chyby domácích, které by mohli potrestat. Nutno říci, že obranná hra divizního lídra těch chyb tentokrát mnoho neudělala a soupeři před svoji brankou moc nepovolila.

Po změně stran byli nadále domácí aktivnější a snažili se o překonání vysokomýtské defenzivy, která se především opírala o výborný výkon brankáře Vojtěcha Černíka. V 55. minutě dalekonosný lob Honzy Rozsévače vystrašil brankáře hostů natolik, že ním vyražený míč vracel Petr Janda do slibné pozice před branku, ale tam bohužel nenašel nikoho ze svých spoluhráčů. Novopackonovobydžovští však po sedmdesáti minutách hry byli potrestáni za neproměňování šancí a utkání tak dostalo zcela novou dimenzi. Hostující Lukáš Kopřiva obešel v levém křídelním prostoru bránícího hráče a přesným centrem našel před Peterem Bartalským nabíhajícího Lukáše Daňka a ten z bezprostřední blízkosti poslal hosty nečekaně do vedení. O minutu později to mohlo být pro domácí ještě horší, neboť střela Lukáše Kopeckého po brejkovém výpadu jen těsně minula domácí svatyni. Zde se letos již poněkolikáté projevily velice dobré morálněvolní vlastnosti novopackonovobydžovského výběru, který tento nepříznivý stav nepoložil na lopatky, ale naopak nabudil k ještě většímu úsilí, kterým nakonec divizní lídr ukončil jarní kouzlo hostů.

V 77. minutě Ivan Faitl po rohovém kopu zády k brance nasměroval míč do soupeřovy sítě. Ani s bodem se však domácí nechtěli smířit a tomu podřídili závěrečnou desetiminutovku zápasu. V 83. minutě Vysokomýtští odvrátili míč po rohovém kopu na kopačku Petra Jandy, který po jeho krátkém vedení napřáhl levačkou a nádherně zatočil střelu do levého horního rohu Černíkovy svatyně. Vítězství domácích tak je sice vydřené, ale podle průběhu zápasu zcela zasloužené. Divizní lídr tak hostům oplatil podzimní porážku ze hřiště ve městě autobusů.

Fakta – branky: 77. Faitl, 83. Janda – 70. Daněk. 1. FK NováPaka/RMSK Nový Bydžov: Bartalský – Žalman (46. Blažej), Faitl, Ptáček, Motyčka – Labík (86. Mokošín), Věchet, Rozsévač, Janda – Janouch (88.Jisl), Macháček. Trenéři: Viktor Pařízek a Martin Novotný. ⋌(axe)