Letošním vítězem Tip ligy na Jičínsku se stal Vojtěch Kazda z Vrchoviny u Nové Paky. Na druhém, třetím a čtvrtém místě získali tipéři naprosto stejný počet bodů (Otakar Fendrych ml., Jana Fendrychová z Brda a Tomáš Nálevka z Hořic). Výherci jednotlivých kol se postupně stali Helena Skrbková, dále Jindřich Novotný, Dušan Koros, Otakar Fendrych ml., Pavel Fikar, Zdeněk Přikryl, Dagmar Poláková, Patrik Matouš, Josef Kotnik, znovu Otakar Fendrych ml., Vojtěch Kazda a Dominik Věchet. Pro každého výherce byla připravena cena od pivovaru Tambor.

Sám vítěz tipovací soutěže nám poskytl krátký rozhovor.

Jaký máte vztah k fotbalu?
K fotbalu mám samozřejmě kladný vztah, neboť aktivně hraji okresní přebor mužů ve Staré Pace.

Čím si vysvětlujete Vaše celkové vítězství?
Myslím, že jsem měl jen více štěstí než ostatní. Zvítězil jsem v podstatě díky jednomu uhodnutému utkání navíc. Na druhou stranu se však kolem fotbalu pohybuji a nějakou znalost tedy mám.

Jak vnímáte současné výkony a výsledky české fotbalové reprezentace?
Na utkání české reprezentace se dá nyní opravdu dívat, výkony se mi líbí. Šance postoupit na mistrovství Evropy do Francie je nyní opravdu slušná. Zlepšené výkony také přičítám k tomu, že u mužstva působí trenér Pavel Vrba.

Čtenáři budou mít nyní možnost v Tip lize znovu soutěžit. Na programu totiž bude zimní Tip liga, která začne před Vánocemi. O jejím začátku budeme včas informovat.