Když se řekne Pardubice a Hradec, většina Východočechů hned ví, že se jedná o obrovskou rivalitu nejen na poli sportovním. Rychlonohý šikula „votroků" Adam Vlkanova to tak ale nebere. „Tuhle rivalitu moc nevnímám," přiznává.

Přestože třeba v hokeji odmala fandil Pardubicím, v sobotu bude stát pouze na hradecké straně a se svým mužstvem bude chtít uspět v prestižním mači Fotbalové národní ligy.

Jaro zahajujete v Pardubicích, znamená pro vás tenhle duel něco víc než ty ostatní?
Já osobně se to snažím brát jako každý další zápas, ale má to svoje specifika. Je to jiný zápas už jen tím, že to bývá vyhrocené. Pardubičtí na to koukají jinak, někteří hráči od nás se na to dívají také jinak. Jedná se o derby, takže je to vždycky mnohem těžší utkání. Nicméně já nějak nedělám rozdíly mezi Pardubicemi a dalšími soupeři. Chci každý zápas vyhrát a je jedno, jestli je to proti Pardubicím či někomu jinému.

Jak jinak vnímáte rivalitu mezi oběma městy?
Tuhle rivalitu právě moc nevnímám. Třeba v hokeji fandím také Pardubicím, takže pro mě ta rivalita není až taková. Kluky z Pardubic také znám, ale nemám to v sobě, že bych pořád vyloženě upřednostňoval jenom Hradec.

Berete mi myšlenku. Zrovna se hraje i derby na ledě. Sledujete nějak víc hokej?
Nyní už ho až tak moc nesleduji, dříve jsem ho sledoval mnohem víc. Teď už mi to je vcelku jedno, jak to dopadne. Ale jinak jsem odmala fandil Pardubicím. Vždycky jsem to měl nastavené tak, že hokej je v Pardubicích a fotbal zase v Hradci. Odmala jsem chodil s tátou na hokej do Pardubic a fandil jim, tak jsme jim pak fandili i nadále.

V pátečním extraligovém derby tedy budete víc přát Pardubicím?
Asi ano, ale tam už je to stejně jedno (usměje se).

Tipnete si výsledek?
Myslím si, že vyhraje Hradec Králové.

Pojďme zpět k fotbalu. Pojedete si pro tři body?
Určitě pojedeme pro tři body, bude to však nesmírně náročné. Pardubice hrají dobře. Už v prvním zápase u nás jsme se mohli přesvědčit, že s nimi to nikdy nebude lehké. Byly v utkání pasáže, kdy nás přehrávaly. Takže to bude hodně těžký zápas.

Přestože se má hrát v sobotu dopoledne, očekáváte pěknou návštěvu a bouřlivou fanouškovskou atmosféru?
Ano. Počítáme, že přijede spousta lidí od nás. Domácí budou mít také dost fanoušků. Domnívám se tedy, že atmosféra by měla být více než dobrá.

V posledních dvou přípravných duelech se vám podařilo skórovat. Cítíte, že forma přichází v ten pravý čas?
Pevně doufám, že tomu tak bude. Kdyby to mělo s těmi góly pokračovat, tak by to bylo super.

Takže rozvlníte síť i v Pardubicích?
Do každého zápasu se snažím jít s tím, že dám gól, tudíž ho budu chtít dát i v sobotu.