Česká liga U19 – B

Meteor Praha – Olympia Hradec Králové 3:0 (2:0). Olympia HK: Richter – Tomeš, Cuberka (51. Liebisch), Sikora, Zeman – Ličman (46. Husak), Petrů, Tauchman, Soumar (61. Veselý) – Kučera (55. Bureš), Novák.

Pavel Matějka, trenér Olympie Hradec: „Utkání se nám vůbec nepovedlo. Absolutně jsme nebyli schopni držet balon v kombinaci. Domácí dávali branky po našich chybách a převyšovali nás v nasazení a důrazu. Doufám, že v sobotní domácí premiéře s Rapidem Liberec od 9.30 hodin v Kuklenách bude náš výkon o sto procent lepší."

Trutnov – Třebeš 4:1 (4:0). Branka Třebše: Neugebauer. Třebeš: Heřman – Krykorka, Kordač, Tošovský (70. Demchyk), Drapák – Fischer (26. Etflaiš), Červinka, Cílek (46. Tesař), Jankovský – Dostál (46. Muharem), Kosyak (70. Neugebauer).

Pavol Mizerík, trenér Třebše: „V prvním jarním mistrovském utkání jsme vůbec nezvládli první poločas. V rozmezí dvaceti minut jsme obdrželi čtyři branky. Po drobných změnách v sestavě a důrazné domluvě v kabině jsme ve druhé půli hráli o poznání lépe. Bohužel jsme naši první branku vstřelili až deset minut před koncem, což bylo na obrat v utkání pozdě."

Nový Bydžov – Admira Praha 3:0 (3:0). Branky: 17. Soukup, 24. Machát, 35. Mokošín. Nový Bydžov: Strýhal – Mejstřík, Pavlata, Němec, Vrabec – Machát (85. Jiřička), Mokošín – Havrda (70. Trejbal), Haken, Kašprišin (77. Hornof) – Soukup (60. Šimbovský).

Michal Stříž a Pavel Obermajer, trenéři Nového Bydžova: „Úvod utkání nám nevyšel a soupeř se díky našim chybám dostal do tří slibných příležitostí. Vše jsme naštěstí přečkali bez úhony. Po čtvrthodince hry jsme se dostali do utkání. Mužstvo nastartoval Petr Soukup, který spoluhráčům ukázal, že bojovnost, důraz i jednoduchost se stále ve fotbale vyplatí a slaví úspěch. Hosté rázem znejistěli a my jsme se dostali do tříbrankového vedení. V poločasové přestávce jsme mužstvo upozorňovali, že jakékoliv podcenění našeho vedení není na místě. Přesto se naši hráči nevyvarovali chyb. Soupeř se však dostal jen do jedné šance, kterou neproměnil. Důležité utkání jsme zvládli, čímž jsme se přitáhli do boje o vyšší příčky. Kompletní tým chválíme za bojovnost. Chyby se přesto našly, musíme pracovat na jejich odstranění."

Další výsledky – 16. kolo: Náchod – Varnsdorf 5:1, Vyšehrad – Kolín 1:3, Letohrad – Svitavy 5:1, Viktoria Žižkov – Chrudim 1:4, Slavia Praha B – Rapid Liberec 18:0.   (pt, js)