V patnáctém, posledním podzimním kole divizní skupiny C hostil společný tým na umělé trávě v Chudonicích někdejšího účastníka České fotbalové ligy. Hosté v letošním soutěžním ročníku podávají zcela nevyrovnané výkony, kdy dokáží potrápit favority a naopak někdy mají problém i s mužstvy ze spodních pater tabulky.

Domácí výběr v závěru podzimu dokázal herně i výsledkově soupeře přehrávat a z toho také pramení primát v polovině soutěžního ročníku v divizní skupině C. Ve stejné pohodě také proběhlo poslední mistrovské vystoupení svěřenců trenérů Viktora Pařízka a Martina Novotného v roce 2013.

1. FK Nová Paka/RMSK Nový Bydžov FK OEZ Letohrad 4:1 (3:0). Zápas zahájili domácí aktivně, dobře kombinovali a snažili se co nejrychleji vstřelit branku, která by přinesla potřebný klid na kopačky. Určitou motivací do utkání Novopacko novobydžovských byla i sobotní domácí remízová ztráta pronásledovatele z druhé příčky tabulky, mužstva FK Dobrovice s jediným podzimním katem společného výběru, fotbalisty SK Vysoké Mýto.

Již ve 4. minutě se v nadějné střelecké příležitosti objevil Michal Blažej, jeho pokus však stačil v posledním okamžiku letohradský obránce zablokovat. Letohradští poté několikrát zahrozili, ale ve finální části svých akcí nebyli přesní, nebo v zakončení málo důrazní. V 24. minutě se konečně domácí přece jenom dočkali. Petr Janda poslal „českou uličkou" za obranu soupeře míč na rozeběhnutého Tomáše Labíka, který tváří v tvář Martinu Satoriovi nezaváhal a přesně zakončil tuto akci z učebnice moderního fotbalu. V 28. minutě přidali Novopacko novobydžovští druhou branku. Trestný kop, zahrávaný Tomášem Labíkem, prošel klubkem hráčů před brankou Letohradu a od zad Honzy Věchta se míč odrazil, aby skončil podruhé v síti hostujícího mužstva. Domácím se podařilo ještě do poločasu vedení navýšit. Tomáš Bastin zakončil povedenou kombinaci Jirky Vaňka a Petra Jandy.

Ve druhém poločase se hra hostů o poznání zlepšila vlivem důsledného pohybu a zvýšeného důrazu v osobních soubojích. Přesto to byli opět Novopacko novobydžovští, kteří skórovali. Míč z hlavy Jirky Macháčka skončil sice počtvrté v letohradské síti, ale gól nebyl uznán pro ofsajdové postavení zakončujícího hráče. V 52. minutě využili hosté nedůslednosti domácích při bránění a dlouhý centr do pokutového území zakončil Tomáš Kabourek hlavou přes celou branku do protipohybu brankáře Radima Ottmara. Tento gól hosty povzbudil natolik, že jich najednou bylo plné hřiště a především ve středu pole byli častěji v držení míče a tím si začali vytvářet optickou převahu.

Do vážnější situace před brankou Radima Ottmara je však domácí obrana nepustila. V 82. minutě předvedla dvojice domácích středopolařů Petr Janda a Michal Blažej další pohlednou kombinaci, na jejíž konci byla nebezpečná střela posledně jmenovaného, která jen o kousek minula cíl. Definitivní výsledkovou tečku utkání a zároveň i poslední mistrovskou branku divizního lídra v roce 2013 zaznamenal střídající Martin Tlustý, kterému ideálně připravil míč v šestnáctce soupeře agilní Tomáš Labík.

Podzimní loučení tak skončilo dalším výrazným vítězstvím svěřenců trenérů Viktora Pařízka a Martina Novotného. Postavení na čele tabulky divizní skupiny C po podzimní části je pro oba partnerské kluby milým překvapením.

Nutno však podotknout, že za tímto úspěchem stojí poctivá fotbalová práce nejen samotných hráčů a trenérů, ale také dobře fungujícího managementu družstva, vedoucího Vladimíra Žalmana, maséra Jirky Vojtěcha a v neposlední řadě také kustoda Petra Průchy.

Fakta branky: 24. Labík, 28. Věchet, 42. Bastin, 85. Tlustý 52. Kabourek. 1. FK Nová Paka/RMSK Nový Bydžov: Ottmar (90. Gall) Vaněk (83. Rozsévač), Faitl, Ptáček, Žalman (52. Pavlásek) Labík, Blažej, Věchet (79. Motyčka), Janda Macháček, Bastin (69. Tlustý). Trenéři: Viktor Pařízek a Martin Novotný.

Všem za odvedenou práci patří upřímné poděkování. Závěrem je potřeba vyslovit přání, aby tato spolupráce měla na jaře 2014 stejnou kvalitu a aby se mužstvu nadále dařilo, jako tomu bylo v právě skončené podzimní části. (axe)