Vážnější zranění kolene ho ovšem bohužel ze hry vyřadilo a Tomáš se tak nyní po operaci dává zdravotně opět do pořádku.
Vítěz naší tipovací soutěže nyní v rozhovoru pro Jičínský deník.

Čím si vysvětlujete Vaše vítězství v podzimní části Tip ligy?
Vyhrát celkové pořadí Tip ligy není úplně jednoduché. Chce to mít přehled o soutěžích a jednotlivých týmech a v neposlední řadě to je i otázkou štěstí. Je také pravdou, že většinu tipů jsem konzultoval s otčímem, který Tip ligu hraje od jejího založení a také má už za sebou několik dobrých umístění.

Jaký máte vztah k fotbalu?
Fotbalu se věnuji aktivně už od žáků. I když jsem měl v dorosteneckém věku přestávku, po vojně jsem se znovu zapojil, nejdříve v Sokolu Roztoky u Jilemnice a po dvou letech jsem se vrátil do hořického oddílu, kde beru jako největší úspěch postup do krajského přeboru, přičemž jsem byl v této sezoně i nejlepším střelcem mužstva. V současné době sleduji fotbal díky vážnějšímu zranění buď z tribuny nebo v televizi.

Překvapil Vás něčím dosavadní průběh okresních či krajských soutěží?
Podzimní část se jak v okrese, tak v kraji nevyvíjí zase nějak zásadně překvapivě. V první řadě mě zajímají výkony a výsledky našich mužstev. B tým se v okrese po špatném začátku včas vzpamatoval a dostal se do lepší poloviny tabulky. Překvapením je snad jen remíza suverénní Nové Paky s tragickou Jičíněvsí. V krajské I. A třídě atakuje naše áčko medailové příčky, a tak bude na jaře určitě šlapat na paty dvěma favoritům, kterými jsou Libčany a Lázně Bělohrad. Potěšující jsou dobré výkony rozhodčích ve většině zápasů. Záporem je naopak vzrůstající nenávist a vulgarita vůči soupeřům na některých vyhlášených „baštách".

Sledujete fotbalové dění na domácí i světové scéně? Jakému týmu fandíte?
Jak jsem již řekl, díky zranění mám nyní více času sledovat jak domácí, tak spíše zahraniční soutěže. Na domácí scéně preferuji Spartu Praha a regionálně i Hradec Králové. Mým hlavním oblíbeným týmem je pak samozřejmě FC Barcelona.

Podzimní část fotbalové Tip ligy ovládl celkově Jiří Drábek z Nedvězího. Soutěžící ze svitavského okresu si nejlépe počínal ve víkendovém Superfinále a může se těšit na hlavní cenu soutěže Deníku – Elektrokolo Apache Energy od firmy Barta.bike.

Konečné pořadí Superfinále: 1. Jiří Drábek (Svitavsko) – 4 body (3 přesné výsledky), 2. Marek Birke (Trutnov) – 4 (2), 3. – 5. Ludmila Honzová (Orlickoústecko), Martin Ducháč (Náchodsko), František Pýcha (Pardubicko) – všichni 4 body (1), 6. – 8. Libuše Dostálková (Rychnovsko), Tomáš Nálevka (Jičínsko), Jaromír Mihulka (Chrudimsko) – všichni 1 bod, 9. Petr Jedlička (Hradecko) -2.