V Poháru hejtmana skončily týmy z přeboru

Hořice - Řadu překvapivých výsledků přinesl sobotní program krajského Poháru hejtmana. Vypadly z něj některé favorizované týmy.

7.8.2017

Sobotka - Lázně BělohradFoto: Josef Hlaváček

SK Bystřian Kunčice – Jiskra Hořice 2:0 (1:0). Branky: 42. Laštovička, 61. Kuta. Hořice: Žižka – Pour, D. Palm, Vodnárek, Šeda (61. Kulhánek) – Rozsévač – Šlambera, P. Palm (46. Kubát), Vávra, Tomáš (46. Šedivý) – P. Kuneš (61. Kolovrátník).

Josef Vydra, vedoucí Hořic: „Domácí byli důraznější a efektivnější. Ve hře dopředu jsme byli málo nebezpeční a utkání se nám celkově moc nepovedlo.“

FC Nový HK – FK Chlumec n. C. 3:5 (1:3). Branky: 35. G. Bendig, 56. Kotouček, 83. M. Jindra – 30. Kučera, 39. a 52. vlastní Jindra, 44. Bráborec, 73. Labík.

Tatran Hostinné – RMSK Cidlina 1:1 (0:0), PK: 3:0. Branky: 66. Jakoubek – 51. Holec. Hostinné: Zítko – Slavík (46. D. Kracík), Valeš (61. Purkert), Marek, Šmucer (46. D. Polák) – Pištora (57. Brož), L. Kracík, Vladeka, R. Polák, Valášek, Hykel (46. Jakoubek).

RMSK Cidlina: Průcha – Ruml, Vincour, P. Mokošín, Mejstřík (79. V. Mokošín) – Trejbal, Zich, Pokorný (86. Janda), Holec, Jilemnický, Hlušička.

Pavel Šmucer, vedoucí Hostinného: „V prvním poločase si hosté vypracovali několik slibných příležitostí. Z našich šancí se neujal ani brejk R. Poláka. Do šaten se šlo za vyrovnaného stavu. V druhé půli se hosté rychle ujali vedení. O několik minut později se po kolmém pasu prosadil Jakoubek, který dorazil nahrávku Valáška. Penaltový rozstřel jsme zvládli lépe a radovali se z postupu.“

Lokomotiva HK – FK Vysoká n.L. 0:3 (0:0). Branky: 47. Jelínek, 56. Prorok, 78. Pražák. Loko HK: Beránek – Bouška (70. Šubrt), Filipi, Hůlka (70. Tichý), Jakub Javůrek (70. Němec – Jiří Javůrek, Zvolánek-Mašek, Matoušek (70. Bělonohý), Rosulek – Kotal. Vysoká: Menšl – J. Píša, Prorok, Ptáček, Kafka – Haken, Jelínek (87. Olšák), Růžička, Škvrňák (78. M. Píša) – Bělka (78. Kulhánek), Homolka (46. Pražák).

Velké Poříčí – MFK Nové Město n. M. 3:1 (1:1). Branky: Nguyen 2, Hubka – 27. Srubjan z pen. Velké Poříčí: Vacho – Lokvenc, Fišer, Flaška, Chmelař, Hanzl (48. Gois), Hubka, Kuneš, Hurdálek, Dobýval (36. Nguyen), Vít (83. Mikuš). Nové Město: Flígr – Jelen, Srubjan, Nejman, Soumar – V. Maur (65. Zítko), P. Valášek, Lelek, Klikar (75. Rathouský) Růžička (72. D. Maur), Borůvka.

Josef Hurdálek, vedoucí domácích: „Domácí proti soupeři, který hraje krajský přebor, sehráli vyrovnané utkání. Podržel je brankář Vacho. O vítězství rozhodli ve druhém poločase.“

J. Macháček, hosté: „K utkání jsme nastoupili v improvizované sestavě, ale to není omluva našeho výkonu ve druhém poločase. Místo abychom se soustředili na svoji hru, tak jsme jen diskutovali s jinak velmi mírně řečeno nepřesným rozhodčím. Tudy cesta k výhře určitě nevede.“

Spartak Police n. M. – FK Jaroměř 2:3 (2:0). Branky: 19. Kudláček, 22. Bergmann – 49. Knap, 75. Bano, 80. Müller. Police: Bouška – Hauschke (81. Dunovský), Kollert (79. Pataki), Kudláček, Rieger – Bergmann, Jandík, Klapkovský, Vik – Mucha, Semerák. Jaroměř: Ondráček – Valášek, Müller, Horák, Knap – Častvaj (83. Németh), Bano, Čenovský, Kilevník (46. Holub), Petráček (76. M. Exnar) – Jirásek (46. Vondrouš).

Miloš Exnar, trenér Jaroměře: „Pro tvořící se vnitřní charakter týmu je velmi důležité, že se nám podařilo otočit zápas, ve kterém jsme prohrávali již o dvě branky. Postupu si ceníme. Zvítězit na horké poličské půdě není vůbec jednoduché. Soupeř měl kvalitu zejména směrem dopředu.“

SK Dobruška – Sokol Třebeš 0:1 (0:0). Branka: 67. Krykorka. Dobruška: Pěnička (46. Matějů) – Effenberk, Čopík, Gerža, Kořínek, Dědeček, Krahulec, Majer (81. Hájek), Valášek, Malý, Hrabar. Třebeš: Heřman – Tesař, Michal, Černý, Odehnal, Obst, Kincl, Krykorka, Kordač, Drapák, Sobotka.

V. Krykorka, Třebeš: „V Dobrušce jsme oproti prvnímu zápasu poháru předvedli podstatně kompaktnější výkon. V začátku zápasu jsme měli sice dost chaosu v pozměněné obraně, ale postupně se nám podařilo hru konsolidovat a utkání dovést k vítěznému konci.“

FK Černilov – FC Spartak Rychnov 3:1 (1:0). Branky: 44. Roubal, 56. Matoušek z pen., 77. Štěnička z pen. – 48. Zajíček. Černilov: Ruml (80. Voltr) – Zumr, Urban, V. Hrubý, Ježek – Šmied (88. Gernat), Matoušek (61. Daněk), Schwarzer, Štěnička, J. Hrubý – Roubal. Rychnov: Holoubek – Pups, Drašnar (58. Stieber), Brandejs, Kráčmer, Pohl, Nosek, Reichl (79. Hillebrant), Bastos (58. Bittner), Zajíček, Počtýnský.

Slavoj Předměřice n. L. – SK Libčany 2:13 (1:3). Branky: Šmarda z pen., Strakatý – Mokrý Blažej Kabeláč Mrázek 2 Chromek 3, Hubička 5. Předměřice: Hosman – Vyleťal, Hronek, L. Ponikelský, Paizker- Hlavatý (56. Polanský), Frank (50. Bareš), Šmarda (75. Jiroušek), Bouček ml. – Pekáč, Strakatý. Libčany: Rolejček - Mokrý (46. J. Mrázek), Polyakov, Rompotl, Chromek, Blažej, Jiřík (60. Lindr), Kabeláč, Hubička, Hůlka (56. Zatloukal).

Bělohradští jdou dál. V prvním kole dokázali přehrát Sobotku

Potvrdili roli favorita a v Poháru hejtmana jsou v dalším kole. Fotbalisté Lázní Bělohrad se po výhře v Dolní Kalné (5:1) představili na hřišti Sobotky. Soupeři, které dělí jedna soutěž, se utkali o postup do druhého kola Poháru hejtmana a úspěšnější byli svěřenci trenéra Velicha, kteří zvítězili 4:2.

Duel začal lépe pro Bělohradské. Ti se zásluhou Odvárka dostali do vedení již v osmé minutě. Tentýž hráč dal svému týmu dvoubrankové vedení ve čtyřiatřicáté minutě. O chvíli později snížil sobotecký Taneček na 1:2, ale Bělohradští ve druhé půli dvěma góly potvrdili výhru. Na konečných 2:4 z pohledu domácích potom upravil Knobloch.

Autor: Dominik Palm

7.8.2017 VSTUP DO DISKUSE

Martin Jiránek

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Počítání volebních hlasů.
AKTUALIZUJEME
70

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Klára Dostálová: Na zázraky nevěří, ale volební účast odhaduje na 70 %

Hořice - Klára Dostálová z Hořic, náměstkyně ministra pro místní rozvoj, jednička na kandidátce ANO 2011v Královéhradeckém kraji při svém hlasování v hořické hasičské zbrojnici uvedla:

Nejmenší Petrovičky nemají ani obchod, na pivo chodí k sousedům

Petrovičky - Občané obce s nejmenším počtem obyvatel v Královéhradeckém kraji volí na dvaceti metrech čtverečních.

Volby z nemocničního lůžka. Pacienti chtěli volit

Jičín - V sobotu po půl deváté zamířily do Oblastní nemocnice v Jičíně s přenosnou urnou Romana Kadlecová a Dominika Raulímová.

Do bílské volební místnosti jsme museli utéct

Bílsko u Hořic - Do volební místnosti v obci jsme museli doslova utíkat. V patách nám byla početná rodinka nutrií, která sledovala volební situaci v blízkosti obecního úřadu. Když jsme chtěli zjistit k jaké politické partii se přiklání, rozeběhly se za námi.