Novobydžovští vyměnili během zimní přestávky realizační tým u svého celku, kdy mužstvo převzal zkušený Karel Havlíček a přímo z hrací plochy spoluhráče diriguje rovněž zkušený Ladislav Doseděl, který v podzimní části divize C ve stejné roli hrajícího trenéra působil i u mužstva ze Dvora Králové. Další novou akvizicí celku domácích je Radek Gorol, středopolař, který také hrál divizi ve Dvoře Králové, ale do Nového Bydžova zamířil ze svého mateřského klubu SK Živanice.

RMSK Cidlina Nový Bydžov – 1. FK Nová Paka 0:1 (0:0). Branka: Bažík. Utkání mělo dva rozdílné poločasy. Zatímco úvod zápasu patřil zcela jednoznačně domácím a jen skvělé zákroky Libora Kanavala v brance Nové Paky znamenaly nulu na kontě novobydžovských střelců, s přibývajícím časem se přece jenom hosté více osmělovali a i oni dokázali být pro branku soupeře nebezpeční.

Rozhodnutí nakonec přišlo z kopačky Marcela Bažíka, jehož rohový kop skončil k překvapení všech až v síti domácího gólmana. Odveta mezi oběma mužstvy je naplánovaná na 9. února 2013 na umělou trávu hřiště na Slovanech v Nové Pace se začátkem v 10.00. Potom nastoupí mužstva Sokola Stará Paka a RMSK Cidlina Nový Bydžov (U19). Výkop je ve 12 hodin. ⋌(axe)