Když se v obci na Úpicku na konci června hrál 43. ročník turnaje v malé kopané HAPO, bylo u toho celkem čtrnáct mužstev lačnících po zisku obří putovní trofeje. Z vítězství se nakonec poprvé v historii radoval tým Cuba Libre z Trutnova.

Uplynulo něco málo přes měsíc a zelený pažit i jeho okolí se znovu zaplnily fotbalisty. Tentokrát těmi, kteří na svém rodném listě nacházejí letopočet 1980 a starší. Pauzu od rodin a prázdninových výletů si udělala řada borců a dohromady z toho bylo sedm účastnických mužstev.

245 DIVÁKŮ si našlo cestu na zápas Javornice proti Solnici. Domácí tým si v něm překvapivě vyšlápl na účastníka I. A třídy.
Krkonošská lavina v poháru zatočila s favority. Kalná i Buky po pauze otáčely

Ta organizátoři nasměrovali do dvou základních skupin, z nichž pokaždé postupovaly dva nejlepší celky do semifinálové fáze. Zbylá trojice si zahrála o umístění na konečné 5. - 7. příčce.

Dalo by se říci, že od začátku fotbalového zápolení bylo zřejmé, které že čtyři týmy si to v odpoledních hodinách rozdají o titul. Pro někoho překvapivě se mezi nejlepší čtyřku nevešel vítěz posledních tří „sudých“ ročníků (2014, 2016, 2018) Weber team Jilemnice. Spolu s ním se s pohárem už po skupinách mohla loučit mužstva Kopáči Červený Kostelec a Pardálové Trutnov.

Obě semifinálové bitvy nabídly velmi zajímavé a vyrovnané souboje. V tom prvním padl obhájce trofeje Švery team, na který dokázal výsledkem 2:0 vyzrát suverén letošního ročníku Tyrolit Úpice, v sestavě mimo jiné s bývalým sparťanem Lukášem Zelenkou. Druhé utkání mezi Dědky Náchod a domácí Hafou skončilo nerozhodně 1:1 a po dlouhotrvajícím penaltovém rozstřelu se nakonec radovali Havlovičtí.

V souboji o bronz si spravil chuť Švery team výhrou 4:1 nad Dědky z Náchoda a finále zcela suverénně ovládl úpický Tyrolit. Na výhře 6:1 se hattrickem podílel bývalý hráč Dvora Králové nad Labem, Trutnova či Náchoda, momentálně tahoun kocbeřské Jiskry Martin Kilevník, jenž po utkání společně s domácím Petrem Mesnerem převzali cenu pro nejlepšího hráče turnaje.

FK Luhačovice, vítěz 43. ročníku Lázeňského poháru ve Velichovkách, s trofejemi a Ladislavem Škorpilem (vlevo).
43. Lázeňský pohár ve Velichovkách aneb Nadvláda Luhačovic pokračuje

Sluší se dodat, že nejlepším brankařem byl vybrán Kilevníkův spoluhráč David Šimon a nejúspěšnějším kanonýrem Hapostar 2020 byl s deseti trefami Jakub Slunéčko, jak jinak než z Tyrolitu.

Duely o medaile – semifinále: Tyrolit Úpice – Švery team Trutnov 2:0 (Šimon, Slunéčko), Dědci Náchod – HAFA Havlovice 1:1 (J. Vejprava – Mesner), penalty 10:11. O bronz: Švery team Trutnov – Dědci Náchod 4:1 (Kuric, Horák, Chaloupka, Dřízal – J. Vejprava). Finále: Tyrolit Úpice – HAFA Havlovice 6:1 (Kilevník 3, Slunéčko 2, Kosinka – Mesner).

Sestava vítězů: Šimon – Albín, Spal, Kilevník, Tomášek, Kuta, Zelenka, Kosinka, Slunéčko, Tokar.

Konečné pořadí 27. ročníku

  • 1. Tyrolit Úpice
  • 2. HAFA Havlovice
  • 3. Švery team Trutnov
  • 4. Dědci Náchod
  • 5. Weber team Jilemnice
  • 6. Kopáči Červený Kostelec
  • 7. Pardálové Trutnov

Letošní ročník Hapostar s přehledem odpískali páni rozhodčí Marek Fikejz a David Žerovnický. Chybět v závěru nemohla tradiční koupel vítězného týmu v řece Úpě společně s místním vodníkem. Aby toho nebylo v Havlovicích málo, uskuteční se již v sobotu 29. srpna turnaj Superhapostar, na který přijedou bojovat fotbalisté nad 50 let. Přihlášeno je zatím rekordních 12 mužstev.