V předkole národního Poháru České pošty zvítězili svěřenci trenérů Viktora Pařízka a Martina Novotného na hřišti ve středočeské Dobrovici vysoko 5:1. Nedělní mistrovský duel již tak jednoznačný nebyl, neboť hráčské kádry obou celků doznaly proti pohárovému utkání několika změn.

1. FK Nová Paka/RMSK Nový Bydžov – FK Dobrovice 3:2 (0:1). Pikantností zápasu byl i start dvou dobrovických hráčů, brankáře Libora Kanavala a útočníka Tomáše Froňka, kteří ještě v uplynulé sezóně oblékali novopacký dres. Utkání se hrálo před poměrně pěknou diváckou kulisou téměř tří stovek příznivců, kdy rozhodně potěšila i početná skupina fanoušků z Nové Paky, kteří tak rozhodně nemuseli cesty do Nové Bydžova litovat. Zápas dostal svůj náboj již od úvodního hvizdu hlavního arbitra Jaroslava Poživila z Liberce. Stejně jako proti Náchodu, ještě neuplynula ani jedna minuta hry a po centru Michala Blažeje Tomáš Bastin těsně minul hlavou ve výborné pozici před brankou soupeře.

Ve 3. minutě však šli do vedení hosté. Radim Žalman si při obranném zákroku nešťastně nastřelil míč do ruky a následoval pokutový kop. K exekuci se postavil již zmiňovaný Tomáš Froněk a výhody využil ke vstřelení úvodního gólu zápasu. V 11. minutě byli domácí blízko vyrovnávací brance. Při závaru v pokutovém území po rohovém kopu hned nadvakrát odvraceli Dobrovičtí míč do bezpečí z brankové čáry. O minutu později dělovka Michala Blažeje jen těsně minula břevno hostující svatyně. Ve 13. minutě nádherně napřáhl na druhé straně z dobrých pětadvaceti metrů Cyril Golovko a míč z jeho kopačky skončil na pravé tyči branky Radima Ottmara. V 18. minutě stálo při hostech štěstí. Tomáš Bastin orazítkoval hlavou břevno branky již překonaného Libora Kanavala.

Poté však pomalu končila divácky atraktivní úvodní dvacetiminutovka a hra se více odehrávala pouze mezi oběma šestnáctkami bez výraznějších brankových příležitostí. Hostující mužstvo bylo v tomto okamžiku o poznání aktivnější s akcentem na držení míče ve středu hřiště. Po změně stran domácí zjednodušili přechodovou fázi svých útočných akcí a s „kollerovským" využitím hry Jirky Macháčka dokázali častěji dostat obranu Dobrovic, dirigovanou exligovým Petrem Lukášem, do problémů. V 54. minutě ještě Jirka Macháček hlavou v dobré příležitosti cíl minul, ale o sedm minut později již po spolupráci se střídajícím Martinem Tlustým umístěnou střelou rozjásal stadion a vyrovnal stav utkání.

Po vyrovnávací brance se zdálo, že se domácí nadechli k rozhodujícímu úderu a přidali především, co se ofenzivního snažení týká. Bohužel v 72. minutě se dopustili zbytečně individuální chyby v defenzivě, toho hosté využili a vrátili vedení na svou stranu, když ve skluzu dopravil se štěstím míč do branky Tomáš Osvald po přihrávce střídajícího Michala Zemana.

Naštěstí domácí výběr prokázal opět, stejně jako v minulém utkání v Kutné Hoře, velmi dobré morálněvolní vlastnosti a dokázal se z nepříznivého stavu dostat. Nejprve v 76. minutě Michal Blažej využil dvojího odclonění bránících hráčů a střelou k pravé tyči opět vyrovnal stav zápasu. V 85. minutě doplatili hosté na svoji nedisciplinovanost a nařízený nepřímý kop proměnil po krátké přihrávce nádherně Petr Janda ve vítězný gól. Míč z jeho levačky vymetl levou šibenici branky bezmocného Libora Kanavala. V dalším nervydrásajícím závěru si domácí již vítězství nenechali vzít, ale zbytečně dovolili hostům v posledních minutách zápasu vyvinout tlak na branku Radima Ottmara.

Fakta – branky: 61. Macháček, 76. Blažej, 85. Janda – 3. Froněk (11 m), 72. Osvald. 1. FK Nová Paka/RMSK Nový Bydžov: Ottmar – Rozsévač, Faitl, Ptáček, Žalman – Labík (46. Tlustý), Motyčka (46. Věchet), Blažej, Janda – Bastin (89. Pavlásek), Macháček. Trenéři: Viktor Pařízek a Martin Novotný.
V příštím kole budou domácí bojovat o mistrovské body na hřišti druholigové pardubické rezervy. Autobus i pro fanoušky bude odjíždět od stadionu v Nové Pace v sobotu 7. září 2013 v 13.45 hodin a od Městského stadionu v Novém Bydžově potom v 14.30 hodin. Pojeďte také!⋌(axe)