SK Sobotka – SK Miletín 3:1 (1:0)

Sobotečtí hráči nenavázali na velmi kvalitní výkon z Rudníku a od počátku utkání příliš kazili v kombinaci, čímž dávali šanci Miletínu k nebezpečným brejkům. Hosté, vedení exligistou Frýdou, přijeli do Sobotky s dobrou taktikou, vyčkávání na vlastní polovině a ihned po zisku míče atakovali domácí branku, nicméně potýkali se s koncovkou. První branku vstřelil po ukázkovém uvolnění Pavlíčka Šimek a zdálo se, že Sobotka nebude mít ani v tomto utkání problémy, nicméně hráči Sobotky nezvykle chybovali v kombinaci a hra byla vcelku vyrovnaná.

Do druhé půlky vstoupila Sobotka s cílem zklidnit ner vozitu z utkání, ve kterém si předsevzala zvítězit, nicméně obraz hry byl stejný jako v prvním poločase. I přesto se radovali domácí, když po rychle rozehrané akci Pavlíčka zvýšil na dvoubrankový rozdíl Ort, ale Miletín stále hrozil, zejména po chybách soboteckých hráčů a zaslouženě dvacet minut před koncem snížil Machačkou na 2:1. V těchto chvílích byli hosté nebezpečnějším celkem, ale v brance Sobotky čaroval Červený, který uchránil Sobotku od pohromy. Tyto okamžiky a další standardka Pavlíčka, po které se prosadil s přispěním hostujícího hráče Janatka, znamenaly cenné vítězství nad rovnocenným soupeřem a zejméma zisk dalších tří bodů pro SK Sobotka, která zatím bez ztráty bodu se vyhřívá na výsluní 1. B. třídy.

Fakta – branky: Šimek, Ort, Janatka – Machačka. Diváků: 400. SK Sobotka: Červený – Drbohlav (45. Halbich), Bejda, Bárta, Holec – Rulc, Janatka, J. Pavlíček, Nývlt (45. Zakouřil) – Šimek, Ort (80. Kubišta).

(ja)