Nejinak tomu bylo i nyní, kdy v tradičních 10:15 hodin přivítali Chrudimští v prvním kole ČFL nováčka soutěže – SK Benátky nad Jizerou. V úmorném horku se více jak pět set diváků branky v normální hrací době nedočkalo, nakonec ale odcházeli k pouťovému obědu spokojeni. Domácí zkušeně zvládli penaltový rozstřel a připsali si ze zápasu dva body.

Střetnutí tradičně zhodnotil lodivod týmu MFK Chrudim Pavel Jirousek (na snímku): „Předně je potřeba říci, že k nám přijel velmi zkušený soupeř, jenž měl věkový průměr 29 let, oproti našim třiadvaceti. Proto jsem od Benátek čekal zejména ve hře dopředu trochu více. Jejich pojetí ale bylo hodně pasivní, hráči stáli na půlce a vyjma jednoho „černouška" vepředu vyvíjeli jen velmi málo pohybu. Bylo proto zřejmé, že hosté přijeli bránit, pro bod, což se jim nakonec bohužel povedlo.

My jsme jen těžko hledali skuliny v jejich defenzívě a v tom hrozném vedru jsme měli problém nastavit hře nějaké tempo. Pořád se polehávalo, byla doba, než se došlo pro míč, k tomu přestávky na pití a tak dále, takže zápas neměl příliš velký spád. Ale i přesto můžu napočítat čtyři nebo pět našich vyložených příležitostí, které jsou v takovémto zápase zkrátka potřeba proměnit. Kdybychom se ujali vedení, soupeř by musel z obranné ulity vylézt a zřejmě by měl další velké potíže. Takhle prostě nemusel. Ty nevyužité šance Kesnera, Váchy, Kopeckého či Krčála jsou hlavní problém, proč nemáme všechny body. Penaltový rozstřel je buď a nebo, říkám to pořád. Tentokrát se štěstí přiklonilo k nám, a tak máme dva body a Benátky jeden.

Co se týče zraněného Lukáše Kopeckého, tak jeho stav se lepší, ale pořád není stoprocentně „v lati". Soupeř měl pokyny na něj hrát tvrdě, takže můžeme být rádi, že to přežil. Celé utkání ale zvládl bez problémů, za což je potřeba poděkovat zejména doktorům, že jej na zápas připravili. Jen je škoda, že neproměnil tu svoji velkou loženku.

V příštím kole se představíme opět doma, v sobotu dopoledne hostíme tradičního účastníka soutěže SK Zápy. S nimi jsou to vždy takové zápasy, kdy každý si hlídá domácí prostředí, takže pochopitelně bychom rádi v této sérii pokračovali. Doufejme jen, přestože to předpověď moc nehlásí, že poleví tyto tepla a bude se proto moci hrát trochu lepší fotbal než dnes."    (rp)