V příštím kole přivítá vedoucí celek I.A třídy Sobotka na domácím hřišti nevyzpytatelné Kobylice. Bude se i proti nim znovu dařit útočné dvojici Wojcik, Taneček, která táhne svůj tým za postupem do krajského přeboru? Zatím se o čelo tabulky přetahuje s Broumovem, který v dalším kole přivítá doma právě poslední Bílou Třemešnou.

Dal jste čtyři góly při vítězství nad Bílou Třemešnou, kterou jste porazili 6:0, jak zápas probíhal?
Zápas se pro nás vyvíjel podle našich představ, dali jsme dva rychlé góly a myslím si, že jsme ho pak kontrolovali a zaslouženě zvítězili. Snad jsme tím odčinili špatný výkon z Roudnice, kde jsme hráli hrozně.

Bojujete o čelo tabulky, myslíte už na postup?
My jdeme zápas od zápasu, ale člověk se neubrání pocitu, že by se postup mohl povést. Určitě se o tu šanci popereme a v koutku duše tomu věříme. Čeká nás ještě dost těžkých zápasů.

Osobně byste chtěl okusit krajský přebor?
Krajský přebor jsem si už zahrál v Jičíně, ale posunout se o soutěž výš je vždycky lákavé a motivující.

V útoku se vám s Kubou Tanečkem náramně daří, jak se vám spolu hraje?
Mně osobně se s ním hraje velmi dobře. Kuba je ukázkový kanonýr a o jeho kvalitách vědí všichni v soutěži. Kam přijedeme, tam jsou na něj extra připraveni. Týmu strašně pomáhá, když je na hřišti. Udrží spoustu těžkých míčů a my z toho pak těžíme.

Je pro vás překvapení, že se držíte tak nahoře?
Kdyby mi někdo před sezonou řekl, že budeme bojovat o postup do krajského přeboru, tak nevěřícně kroutím hlavou, vždyť minulou sezónu jsme se do posledního kola zachraňovali v soutěži. Už teď to je nadmíru povedený ročník.

V příštím kole přivítáte Kobylice, co od utkání čekáte?
Čekám bojovné utkání a věřím, že se šťastným koncem pro domácí.

Dříve jste hrál za Novou Paku, v čem je největší rozdíl mezi okresem a I. A třídou?
Největší rozdíl je určitě v rychlosti. Čím vyšší soutěž, tím méně času na všechno. Každá chyba je pak většinou potrestána. Touto cestou přeji Nové Pace spoustu dobrých výsledků.

Šlágr kola v Miletíně. Přijede tam vedoucí Lokomotiva Hradec

O víkendu budou pokračovat všechny krajské a okresní soutěže ve fotbale.

KRAJSKÝ PŘEBOR

V nejvyšší krajské soutěži se z okresních týmů na domácím hřišti představí pouze tým Lázní Bělohrad.

Lázně Bělohrad – Kostelec nad Orlicí – ne 17.00
Ten bude hostit Kostelec nad Orlicí. V zápase, který se bude hrát v neděli od 17 hodin budou favoritem hosté. Bělohrad musí zabrat, když prohrál už tři utkání v řadě a je stále předposlední.

Jaroměř – Hořice – ne 17.00
Hořice povzbuzeny domácím vítězstvím nad RMSK Cidlinou 3:0 nastoupí na hřišti Jaroměře, která přivezla v minulém kole tři body z Jičína.

Vysoká nad Labem – Jičín – so 17.00
Už v sobotu nastoupí Jičín na hřišti ve Vysoké nad Labem. Jičínu se na jaře vůbec nedaří. Prohrál už šest utkání v řadě a v tabulce se propadl na desáté místo a ve Vysoké to rozhodně lehké mít nebude

I. A TŘÍDA

Sobotka – Kobylice – so 17.00

V druhé nejvyšší krajské soutěži přivítá vedoucí Sobotka sedmé Kobylice

I. B TŘÍDA, SKUPINA A

Miletín – Lokomotiva HK – so 17.00
Šlágr kola I. B třídy obstará druhý Miletín, který na doma hostí Lokomotivu Hradec Králové. Oběma týmům se na jaře náramně daří. Utká se nejlepší obrana soutěže, kterou má Miletín, ten inkasoval v sedmnácti zápasech pouze 19 gólů. Naopak Lokomotiva střelecky vládne soutěži, když už zaznamenala 59 branek. Oba týmy mají shodný počet bodů, proto favorit utkání není.

Nemyčeves – Železnice – so 17.00
Okresní derby bude k vidění v Nemyčevsi, kam zajíždí Železnice. Oba dva celky v posledním kole vyhráli. A půjde o souboj šestého týmu se sedmým.

Dvůr Kralové B – Nová Paka – so 17.00
Těžkou úlohu bude mít Nová Paka. Ta se představí na hřišti třetího týmu tabulky. Navázat ve Dvoře bude chtít na výhru z minulého kola nad Jiskrou Kocbeře.

OKRESNÍ PŘEBOR

Žlunice – Kopidlno – so 17.00
Vedoucí tým okresního přeboru hraje v sobotu ve Žlunicích, kde bude jasným favoritem.

Hořice B – Libáň – so 17.00

Další zápasy: Podhradí – Lázně Bělohrad B – ne 17.00, Milíčeves – Valdice – ne 17.00 , Stará Paka – Lužany – ne 17.00, Železnice B – Dětenice – ne 17.00.

III. TŘÍDA

Nová Paka B – Miletín B – so 10.15, Chomutice – Sobotka B, Robousy – Jičíněves oba – so 17.00, Žeretice Libuň – ne 14.00, Kopidlno B – Žeretice – ne 17.00.