Domácí před začátkem měli k dispozici pouze devět hráčů a to ještě ne zcela zdravých, a stejný počet z důvodu zranění či dovolených chyběl. Sestavu tak doplnili dorostenci a zvláště Robin Orct měl debut skutečně snový.

Jiskra Hořice – FK Lázně Bělohrad-Pecka 2:1 (1:0). Hosté měli více ze hry a také spoustu brankových šancí. Díky výbornému Žižkovi v brance, dobře postaveným brankám a také nemohoucnosti Bělohradských v koncovce Jiskra nakonec po dvou dobře provedených akcích s koncovkou dorostence Orcta slavila výhru a postup do dalšího kola, kde by ji mělo čekat mužstvo Vrchlabí.

První poločas mnoho vzruchu nepřinesl. Až posledních pět minut bylo zajímavých. Nejprve měli dvě loženky hosté. Rychecký po kličce na Žižku trefil z úhlu pouze tyč a poté P. Jezbera šel sám na hořického gólmana, ale ten předvedl první za svých skvostných zákroků. Nedáš, dostaneš – v poslední minutě první půle poslal pas Rubeš na Orcta, ten se štěstím obešel Čížka a do prázdné branky stanovil poločasový výsledek 1:0.

Druhý poločas byl podstatně nervóznější (osm žlutých karet) a hosté se více tlačili před hořickou branku. Připomeňme jejich největší šance: ve 47. minutě L. Jezbera sám na Žižku – střílel hodně vedle. V 64. minutě sám Loner – Žižka vytáhl další excelentní zákrok. 79. minuta Rychecký nastřelil podruhé tyč. A tak znovu přišel trest. Jedna z mála dobrých kombinací, do které se zapojili Nálevka, Nečesaný a Palm skončila přihrávkou před prázdnou branku hostí, kde opět Orct zvýšil na 2:0. Hosté sice hned z protiútoku snížili L. Jezberou, ale do dalších šancí se již nedostali, a tak utkání skončilo 2:1. Oba soupeři se na Gothard vrátí již v neděli 2. září, kdy je čeká boj o body do tabulky krajského přeboru.

Fakta – branky: Orct 2 – L. Jezbera. Rozhodčí: Otava – Špáta, Odvárko. ŽK: 3:5. Jiskra Hořice: Žižka – Ruml, Kočí, Rubeš, Tomáš – Nečesaný, Palm, Krois, Orct – Nálevka, Vl. Machek (75. Rad. Machek). FK Lázně Bělohrad-Pecka: Čížek – J. Černý, Hartl, Kazda, Marek – P. Jezbera, Wagenknecht, Jánský, Šrám – Ryche cký, J. Loner. Střídali D. Jezbera, L. Jezbera, K. Černý.

Radek Palm, hořický trenér: „Za bojovný výkon nutno poděkovat všem aktérům a doufejme, že příští neděli v Trutnově v prvním zápase nové sezony budeme výsledkově i herně spokojeni."

Vladimír Táborský mladší, trenér Bělohradu: Měli jsme spoustu šancí, ale proměnili minimum a to na vítězství nestačilo."