„Když jsme se v létě 2014 rozhodli přihlásit do této soutěže, tak jsme samozřejmě věděli, že musíme kádr rozšířit. Po domluvě s Libání jsme získali na hostování čtyři žáky a jednoho ml. dorostence, z hostování se nám vrátil Kadlec, na střídavý start k nám přišli Míka ze Železnice a Hanuš z Liberce. V průběhu soutěže začal znovu hrát fotbal Lev a na přestup jsme získali Grosu, který se do Jičína přistěhoval z Moldávie. I přes toto rozšíření kádru bylo však jasné, že hráčů pro obě kategorie bude málo a že většina starších žáků bude muset nastupovat i za mladší dorost. Tato skutečnost se samozřejmě odrazila i ve vývoji jednotlivých utkání jak žáků, tak i dorostu.

V utkáních žáků jsme se snažili co nejvíce střídat hráče a ve větší míře zapojovat do hry kluky s menší výkonností. Presto kluci svoje role na hřišti zvládli a ve velké většině zápasů ostatní týmy jasně přehrávali.

Utkání dorostu měla vždy podobný scénář. První poločasy jsme měli výborné, ale druhý poločas docházely hráčům síly, neboť kteří hráli ve dvou utkáních. I tak jsme ale velice spokojeni, protože jsme odehráli velice pěkná utkání. Konečné osmé místo je velice dobré, když si uvědomíme, že většina hráčů byla o dva až tři roky mladší než jejich soupeři. Kádr tvořili hráči ročníku 2001 – Matoušek, Florian, 2000 – Douša, Klein, Sajdl, Horáček, Odvárko, Čiha, Srb, Nálevka, Sekyra, Tu hai Chau, Drozen, Skořepa, Čech, 1999 – Šaroun, Grosu, Vich, Hanuš, Forman, Míka, 1998 – Lev a Kadlec.

Nutno ještě podotknout, že někteří hráči ještě nastupovali za B tým mužů! V příštím roce bychom měli hrát už jenom soutěž mladšího dorostu, a proto očekávám, že budeme patřit k favoritům celé soutěže a budeme také předvádět náš útočný fotbal, který se snažíme hrát. Na závěr bych chtěl vyzdvihnout výkony některých hráčů. Výborné výkony podával po celou sezónu nejmladší hráč Martin Florián, který nechyběl v žádném utkání jak žáků, tak i dorostu. Dále kapitán žáků Kuba Nálevka a příjemně překvapoval svými výkony i Tomáš Odvárko. Nyní na jaře se dostával do své původní formy i Vojta Horáček, který v posledních zápasech býval nejlepším hráčem na hřišti. Z kluků na hostování byl oporou ve všech zápasech libáňský Jakub Sekyra, železnický Honza Hagi Míka a Honza Hanuš. Ale i ostatní hráči zaslouží pochvalu a věřím, že se tato výborná parta udrží co nejdéle pohromadě."⋌(jv)