Letní příprava probíhala v domácích podmínkách s využitím místních lesů a přírody. Příprava probíhala společně s dorostem, vzhledem k dojíždějícím hráčům, kteří absolvovali přípravu individuálně. Účast na trénincích byla vzhledem ke spojení dvou mužstev slušná, trénovalo se dvakrát až třikrát týdně. Byla sehrána čtyři přátelská utkání, vesměs se soupeři z vyšších soutěží. Až na porážku 5:1 v Miletíně si mužstvo vedlo solidně a dosáhlo těchto výsledků – 3:4 se Sobotkou, 6:6 s Jaroměří a 6:1 se Stružincem. Trenér Jan Drusan má výhrady hlavně kvůli vysokému počtu obdržených branek, což svědčí o špatné defenzivní činnosti a právě zde mužstvo musí zapracovat v prvním mistrovském utkání s dalším nováčkem z Úpice.

Cíl

Cílem Staré Paky, jako nováčka 1. B třídy, je stabilizovat kádr a vhodně ho doplnit hráči pro tuto krajskou soutěž. Dále pak hrát klidný střed tabulky a pokusit se v následujících sezonách o postup do vyšší soutěže.
Pokud jde o hráčský kádr posílili ho Jiří Zemánek z Lázní Bělohradu, Luboš Řehák z Vrchlabí a Jiří Lantora z SK Marila Votice. Mužstvo opouští Michal Vokřínek do SK Štěrboholy, možná i Boris Dufek a Marek Jančák z důvodů přemrštěných finančních podmínek mateřského klubu.

Soupiska má následující podobu:

brankáři David Huňák, Michal Jurčo a Jan Drusan, obránci Milan Němeček, Roman Kašajík, Vojtěch Šolc, Michal Polák, Jiří Lantora a Jiří Knap, záložnící Petr Dlabola, Jiří Kohout, Jakub Zelenka, Michal Luňák, Jan Bíl a Tomáš Typlt. V útoku se objeví Jiří Zemánek, Zdenek Tichý, Tomáš Vrábel a Oldřich Vrabec. Trenérem je Jan Drusan, jeho asistentem Petr Dlabola, vedoucím družstva Milan Typlt. Zápas Sokol Stará Paka – Sparta Úpice je na programu zítra od 17 hodin.
Utkání staropackého áčka nebude před domácím publikem jediné. Už zítra v 10 hodin vstoupí do 1. A třídy dorostenci, kteří přivítají Milíčeves. Béčko mužů letos startuje v okresní soutěži Jičínska a k prvnímu zápasu cestuje v sobotu do Jičíněvsi, kde čeká nováček, tamní rezerva. V závěru srpna vstoupí do mistrovských soutěží Jičínska zbývající dva celky – žáci a přípravka. Ve Staré Pace si letos vzali pořádný díl, ať se jim práce daří!