Během úvodních osmi kol podzimu zapsalo Kopidlno sedm výher a jednu remízu a ročník rozjelo přesně podle představ. Poté však přišly nečekané výpadky a rival z Chlumce se dostal do trháku. „Jsem spokojen tak ze 70 procent. Měli jsme super dvě třetiny podzimu, pak jsme si to pokazili. K větší spokojenosti mi chybí o šest bodů více,“ přiznává Sedláček.

A tak jeho tým neponechal nic náhodě a do zimní přípravy naskočil velice brzy. „Začali jsme hned první víkend v lednu. Trénujeme dvakrát týdně. V pátek běháme a pak chodíme do haly. V neděli jsme pouze v hale,“ přibližuje bývalý hráč Mladé Boleslavi, Českých Budějovic či Jihlavy.

Podmínky pro tréninkový proces jsou v městečku, které fotbalem žije, což jasně dokládají divácké návštěvy, ideální. „Na soustředění nepotřebujeme. Máme krásnou halu a běháme po místních ulicích.“

Fotbalisté Kopidlna ale nebudou v přípravě pouze trénovat, program jim zpestří zajímavé prověrky. „Přihlásili jsme turnaj v Lomnici nad Popelkou. Ve skupině máme Miletín (výhra 5:3), Akuma Mladou Boleslav a domácí Lomnici,“ říká Sedláček.

I přes nepřesvědčivý konec podzimu obměnu kádru rozhodně nečekejte. „Žádné změny nechystáme, jsem s kádrem spokojený. Nejvíce mě těší, že jsme všichni kluci z Kopidlna nebo blízkého okolí,“ pokračuje kouč.

Na druhý tým áčkové skupiny I. B třídy čeká pořádně zajímavý rozjezd jara. Hned v jeho úvodu totiž 23. března zamíří do Skřivan. Na horkou půdu tabulkového souseda, který ve 13. kolech nasbíral stejný počet bodů.

„Náš cíl se nemění, vyhlásili jsme atakovat nejvyšší příčky. Jak už jsem řekl, hodně jsme si to pokazili závěrem podzimu. Ale neskládáme zbraně. Hodně napoví hned úvodní kola. Budeme se rvát,“ uzavírá odhodlaně Sedláček.


Načítám tabulku ...