Model, který má své odpůrce i příznivce, přinesl určitě něco nového v tom, že to, co týmy v několika případech zažívaly na konci jara, přišlo už na podzim.

Drama, které se například odehrávalo v A skupině, kde je Jičínsko zastoupeno pěti mužstvy, by těžko bylo jinak vymyšleno. Spokojenost je veliká. Čtyři týmy čekají na jaře boje o postupovou příčku, SK Sobotka z prvního místa, dále TJ Sokol Libáň, neoficiálně i FK Kopidlno a SK Jičín B.

SK Sobotka – Lokomotiva Hradec Králové 6:1 (2:0). Utkání s jednoznačným průběhem. Po vyloučení hostujícího Zieglera Sobotečtí zápas ovládli a stříleli jeden gól za druhým.

Fakta – branky: Škopán, Přikryl a Rulc po 2 – Zvolánek. Rozhodčí: Klečka. ŽK: 4:2. ČK: 0:1 (Ziegler). Diváci: 90. SK Sobotka: Taneček – Men (75. Kavalír), Bárta, Halbych, Baster – Kubišta, Knobloch (70. Zahradník), Škopán, Topič (50. Mikulecký) – Rulc (60. Čepička), Přikryl.

Ladislav Štrobl, sobotecký trenér: „Chtěli jsme soupeři v tomto utkání vrátit porážku z prvního zápasu, a to se nám povedlo. Hosty jsme téměř k ničemu nepustili a myslím, že fanoušci mohli být s našim předvedeným výkonem spokojeni".

O co se na podzim hrálo? Pohár společnosti Eutax – bodově nejlepší tým z prvních míst skupin obdrží prémii 6 500 Kč, druhý bodově nejúspěšnější z 1. míst 5 500 Kč, třetí pak 4 500 Kč a čtvrtý 3 500 Kč. Vítězové skupin si zajistí do jarní skupiny „o postup" tři bonifikační body, druzí v pořadí dva bonifikační body, třetí jeden.

To samé se týká pátých celků v pořadí, které nastoupí do jarních skupin „o sestup" se třemi bonifikačními body, šestí mají k dobru dva bonifikační body, sedmí jeden.

Ze skupiny B postupuje Miletín, který skončil čtvrtý v souboji se sedmi týmy z Trutnovska.