Ve své kariéře už prošel celou řadu klubů. Známý fotbalový cestovatel Jaroslav Dolejš před sezonou zamířil do kádru účastníka 1. A třídy ze Sobotky. A přesto, že nastupoval spíše jako náhradník, zaznamenal s týmem skvělou podzimní část. Sobotka se stala půlmistrem druhé nejvyšší krajské ligy, když získala šestatřicet bodů.

Kolik jste už ve své kariéře vlastně prošel klubů?
Sobotka je mým osmačtyřicátým klubem v kariéře, jsem zkrátka dobrodruh. Kopal jsem v kraji Jihočeském, Středočeském, Pražském, Plzeňském, Ústeckém, Libereckém, Královéhradeckém, také v Polsku, Německu či Kolumbii..

Před sezonou jste zamířil do Sobotky. Jak toto angažmá hodnotíte?
Určitě jako hodně vydařené, vždyť jsme na úplné špici tabulky. V létě jsem přemýšlel, na jaké dobrodružství se vydám. Po jarním působení v Bozkove na Liberecku, záchraně a nepřihlášení přeboru jsem s radostí přijal možnost zkusit to v Královéhradeckém kraji.

Tým skončil po podzimu první. Jaká panuje v klubu spokojenost a čím si tento úspěch vysvětlujete?
S prvním místem panuje pochopitelně spokojenost. Je to hlavně tím, že je zde kádr opravdu kvalitní!

Budete v týmu pokračovat i v jarní části?
Nebudu. Odjíždím na měsíc do Kolumbie za přítelkyní, kde bych si rád v teple dal do pořádku koleno, které mě celý podzim trápilo. Vrátím se v únoru, s týmem absolvuji soustředění v Lučanech a pak si chci něco najít v Praze. Patricie se mnou teď přijede do Čech a chceme tu spolu žít, takže teď na žádné fotbalové dobrodružství myšlenky nemám.

Když Sobotku srovnáte s ostatními kluby, kde jste působil, jaký na vás udělala dojem?
Dařilo se, a tak mě to tam bavilo. Hráči mají kvalitu, je tu výborný trenér! Musím říci, že asi jeden z nejlepších, co jsem zažil, a děkuji manažerovi Čepičkovi, že mě do týmu vzal! Sobotka je v mém pomyslném žebříčku určitě hodně vysoko! Na spoluhráče a fanoušky rozhodně už nikdy nezapomenu.

Jak se fotbalově cítíte?
Chuť i motivaci mám pořád! Fotbal mě baví. Zažil jsem s ním mnoho, je to na knížku (usměje se). V týmu, který kope spodek, by to problém nebyl, ale tady byla konkurence, takže jsem toho tolik nenahrál. Limitovalo mě zraněné koleno. Věřím, že se to dá teď v pauze do pořádku a zas si další angažmá užiju, i když teď už mi skončí můj věčný diskopříběh a budu se muset věnovat dámě (usměje se).