Do utkání vstoupila Sobotka skvěle a už o poločase vedla 2:0. A až do sedmdesáté minutě to vypadalo, že poslední utkání přípravy v pohodě vyhraje, nakonec se však musela o své vítězství strachovat až do závěrečných minut, ale konečný stav 3:2 udržela. Všechny tři branky Sobotky obstaral kanonýr Wojcik.

„Opět jsme se nesešli dle představ, chybělo několik hráčů. I tak jsme odehráli sedmdesát minut kvalitní utkání. Zbylých dvacet některým jedincům docházeli síly. Přesto jsme mohli zvítězit i daleko větším rozdílem, kdybychom zužitkovali i ty nejvyloženější šance. Na druhou stranu náš gólman Patrik Chrpa ve svém pětistém zápase za Sobotku zlikvidoval minimálně 3 gólové šance soupeře. Třemi brankami se blýskl dobře hrající Wojcik,“ hodnotil utkání trenér Sobotky Ladislav Štrobl

Fotbalisté Sobotky tak zimní část přípravy zakončili s bilancí čtyř výher a tří proher. Nejlepším střelcem týmu byl v přípravě Wojcik, který zaznamenal čtyři branky. „Chtěli bychom navázat na skvělou podzimní část sezony. Vidina postupu je určitě lákavá, ale není to pro nás priorita. Bohužel se nám tým v zimní pauze trochu rozebral, snad ho stihneme dát rychle zpátky dohromady. Nad několika hráči totiž visí otazník,“ dodal Štrobl. Jeho tým by měl zahájit podzimní část sezony už o tomto víkendu v Broumově, ale ten kvůli nezpůsobilosti terénu jedná o náhradním termínu, nejpravděpodobnější je, že se utkání odehraje na začátku května.

SK Sobotka – FK Hejnice 3:2 (2:0)

Sestava Sobotky: Chrpa – Šotka, Prokorát, Bárta, Juriga – Men, Škopán, Knobloch, Kunst – Přikryl, Wojcik. Střídali: Halbych L., Kubišta. Branky: Wojcik 3x.