Krajské soutěže už vyhlížejí další mistrovské kolo. A opět nás čekají zajímavé duely.

SOUBOJ TÝMŮ Z ČELA TABULKY

Krajský přebor vstoupí do třetího dějství jarní části. Nejlépe z okresních týmů si zatím vedou aktuálně čtvrtí fotbalisté Jičína, kteří se po úvodních dvou jasných zaváháních podzimního lídra z Nového Bydžova dotáhli na čelo tabulky, přičemž na aktuálně vedoucí Červený Kostelec ztrácejí pouhý bod.
Pomohlo jim k tomu pět bodů ze dvou jarních utkání. Svěřenci trenéra Jeníka nejprve vyhráli v Novém Městě (2:0) a poté doma získali dva body se Slavií Hradec Králové, když po nerozhodném výsledku 2:2 ovládli penaltový rozstřel.

V sobotu Jičínské čeká souboj s největším favoritem na prvenství a postup do divize, novobydžovskou tým RMSK Cidlinou. „Máme po posledním utkání co zlepšovat. Tento výkon by na aspiranta postupu určitě nestačil," vyjádřil se po duelu se Slavií HK Jiří Klaban, vedoucí týmu Jičína.

„První dva jarní výsledky soupeře jsou pro mě překvapením, Cidlina zaváhala. Nicméně pořád si myslím, že je v tomto zápase úplně jasným favoritem. My tam jedeme s tím, že nemáme co ztratit a pokusíme se domácí překvapit," má před utkáním jasno trenér Jičína Miroslav Jeník.

„Bohužel se nám v minulém zápase zranil Tomáš Klaban a na marodce zůstává Tomáš Veg (svalové zranění). Musíme si s tím poradit z vlastních řad," dodal informaci o stavu hráčského kádru Jeník.

Svůj názor připojil také kapitán týmu Jakub Ulvr. „Nový Bydžov sice do jarní části nevykročil dobře, ale síla týmu je veliká. Určitě budeme muset zahrát na hranici svých možností, abychom odjížděli spokojení. Věřím, že zápas zvládneme a budeme dál bojovat o příčky nejvyšší," řekl hráč jenž v mládeži v RMSK Cidlině také působil.

Na svůj první jarní duel stále čekají fotbalisté Lázní Bělohrad. Ti by se ale měli v sobotu s jistotou představit v Novém Městě, kde je čeká ošidný duel s mužstvem již vážně ohroženým sestupem.

Zatímco pro Bělohrad to bude jarní premiéra, Novoměstští mají již na kontě dvě úvodní porážky (Jičín 0:2 a Broumov 1:2).

Druhé mistrovské vystoupení v tomto roce čeká na třetího účastníka nejvyšší krajské ligy, Jiskru Hořice. Ta v minulém duelu i přes sympatický výkon těsně prohrála v Libčanech (2:3), když domácí rozhodli až šest minut před koncem utkání.

„Minulý zápas ukázal, že se můžeme měřit s kýmkoliv. V případě, že bude trávník způsobilý ke hře, budeme chtít v domácím duelu s Vysokou samozřejmě bodovat," nechal se před zápasem slyšet hořický tábor.

V 1. A třídě bude o další body usilovat Sobotka. Po předchozí remíze v Nepolisech (2:2) hostí tým Ladislava Štrobla Roudnici a vzhledem k postavení v tabulce potřebuje nutně bodovat.

USPĚJE LUKEŠ ZNOVU?

V 1. B třídě, skupiny A do bojů tradičně vstoupí čtyři okresní zástupci, z nichž tři odehrají zápas v sobotu.

Nová Paka v čele s novým trenérem Zdeňkem Lukešem přivítá po povzbudivé výhře nad rezervou Jičína tým Valdic, který chce napravit minulou domácí porážku s Trutnovem C (3:5).

Záloha Jičína cestuje k utkání dvou celků se stejným počtem devatenácti bodů do Rudníku.

V neděli se na domácí půdě představí Miletín. Ten má v zádech velice cenný skalp dosavadního suveréna soutěže z Kratonoh. A ne ledajaký. Na hřišti soupeře totiž vyhrál jasně 4:0. Nyní tým hrajícího trenéra Ročína přivítá Dvůr Králové B. Jde o souboj třetího se čtvrtým týmem současné tabulky.