Na začátku týdne počasí fotbalu hrálo do not, nepřející tvář si však tentokrát na všechny vymyslela pro změnu déšť. Ten by však neměl být výraznější překážkou k sehrání všech utkání, která krajský fotbalový svaz na aktuální víkend naplánoval. Mimochodem, v letošním roce se ještě během čtyř kol kompletní program nesehrál.

Krajský přebor

V nejvyšší soutěži kraje půjde tentokrát už o hodně především týmům ze spodku tabulky. Jaký je sestupový klíč? Pokud nesestoupí z divize Turnov, Semily, Mšeno (sk. C) nebo Nový Bor (skupina B), měl by padat jeden tým. S každým případným sestupujícím z vyšší soutěže půjde níž o přesně takový počet mužstvo z krajského přeboru.

Košťálov nemá co ztratit. Patří k jednoznačným outsiderům a v sobotu od 17 hodin na hřišti v Pěnčíně může jenom získat. Tymichovy Sedmihorky pak hrají ve stejný termín doma se Skalicí. Karty jsou rozdány jasně, pojizerská mužstva musí urgentně bodovat, s každou ztrátou se naděje na záchranu bude dvojnásob rychle tenčit.

A ostatní? Rezerva Turnova ještě vyhráno nemá, ale utkání v Hrádku může odehrát bez větších nervů. Lídr z Jablonečku se poprvé představí doma a náskok bude chtít uhájit v duelu s Desnou. Forma největšího aspiranta na postup je však dál velkou neznámou, zejména kvůli obměněnému kádru.

I. A třída

Fanoušci se opět mohou těšit na jedno okresní derby. Horní Branná totiž v neděli přivítá Mírovou. Oba celky se nachází v odlišném rozpoložení. Zatímco v tabulce níže postavení domácí minulý týden zvládli vítězně prestižní derby v Jilemnici, hosté bojující o postup nečekaně ztratili dva body se zachraňující se Lomnicí.

Po třech týdnech se k mistrovskému utkání postaví také Bozkov. Tři venkovní utkání musel kvůli počasí oželet, nyní na hřišti v Semilech přivítá v duelu prvních dvou týmů v tabulce Mimoň. Šlágr kola se hraje stejně jako drtivá většina ostatních zápasů v sobotu od 17 hodin.

Napravit výpadky s Lomnicí a hlavně s Horní Brannou bude naopak chtít mužstvo z Jilemnice. Ve Stráži pod Ralskem by bodovat mělo, aby zamezilo tabulkovému propadu. Lomnice by pak neměla připustit překvapení v duelu s poslední Raspenavou.

I. B třída

V nejnižší krajské soutěži se prakticky zatím začíná, a tak je na prognózy ještě čas. Důležité utkání čeká na Novou Ves nad Popelkou, která v neděli přivítá dalšího nováčka z Jeníšovic. Akutně ohrožená Víchová pak zajíždí do jabloneckých Břízek, kde se střetne s rezervou Mšena. Neoblíbený soupeř je však velkým favoritem na rozdíl od ostatních utkání, kde karty tak jednoznačně rozdány nejsou. Doma si jinak v sobotu zahraje i Plavy hostící Rokytnice nad Jizerou, do Rovenska pak dorazí Zásada. Všechna utkání startují v 17 hodin.