SK Jičín – RMSK Cidlina Nový Bydžov 1:0 (1:0). Hned v první minutě mohla dvojice Bucek – Voldán v jasné šanci skórovat, byl z toho pouze roh. Ve 12. minutě prošel parádně individuálně Michal Voldán, gólman Špičák mu ale pokazil radost. Hosté odpověděli ve 13. minutě, kdy v dobré pozici hlavičkoval Zich do náruče Puše. Fandové viděli technický fotbal, útoky se střídaly na obou stranách. Hosté byli nejblíže gólu ve 32. minutě, kdy Zich ve snaze přehodit Puše, trefil pouze postranní tyčku. Více brankových příležitostí měli přece jenom domácí.

Dvě dobré příležitosti Milera v závěru prvního dějství zůstaly nevyužity, až se v poslední minutě prvního poločasu do střelecké listiny zapsal navrátilec Michal Voldán. Parádně individuálně prošel a poslal Jičín do vedení. Jak se nakonec ukázalo, byla to branka rozhodující.

Po přestávce se hosté snažili o vyrovnání, ale marně. Domácí obrana i brankář Puš hráli nadmíru bojovně i zodpovědně. Hosté si vyloženou brankovou příležitost nevytvořili. Jičínští hrozili z brejků, na výsledku utkání se ale už nic nezměnilo. Vítězství Jičína bylo zasloužené. Potěšil výkon zadáků i brankáře Puše, pochválíme i navrátilce Michala Voldána.

Jaroslav Matějka, Roman Mikolášek, jičínští trenéři: „Ze zápasu jsme měli obavy a k soupeři velký respekt. Jsme moc rádi, že utkání nakonec skončilo těsnou výhrou pro nás. První poločas jsme byli lepším celkem a zaslouženě se ujali vedení. Ve druhém už soupeř převzal iniciativu a měl více balón pod svojí kontrolou. Vyloženou šanci si však nevypracoval, my hrozili z rychlých brejků. Musíme pochválit kolektiv, který odehrál celý zápas a dovedl utkání do vítězného konce." V neděli cestuje Jičín do Rychnova nad Kněžnou. ⋌(vej)