Rokytnice - Držkov 2:1 (1:0)

Do hor tentokrát přijel nebezpečný soupeř z Držkova, který se v posledních letech netají nejvyššími ambicemi. Domácí celek ale svou úlohu splnil, soupeř měl více ze hry jen v úvodech obou poločasů.

Skóre otevřel v první půli Pavel Vrána, který těsně před odezněním půlhodiny dokončil kombinační akci domácího mužstva. Další šance ale zůstaly nevyužity, a tak domácí drželi jen nejtěsnější náskok.

Snaha hostů po pauze vedla až k vyrovnání, ale v 67. minutě vstřelil vítězný gól Brož. Rokytničtí tak zvítězili podruhé v řadě a derou se tabulkou vzhůru.

„Byli jsme lepší. Velké množství šancí jsme nedokázali gólově zakončit a pak nás probudila až vyrovnávací branka. Chválím tým za odvedený výkon," řekl po utkání hrající rokytnický asistent Aleš Štěpánek.

Fakta branky: 28. P. Vrána, 67. Brož 55. Vaníček. Rozhodčí: Ditrt. ŽK: 3:2. Diváků: 50.

Spartak Rokytnice nad Jizerou: Sedláček - Štěpánek, Kuřina, Pičman, Havrda - Havlíček (74. Tulka), P. Vrána, Adámek, Brož J. - Vrána, Hanko (81. Málek).

Rovensko - Ruprechtice 1:2 (0:0)

Favorizovaný soupeř přijel do Pojizeří s vidinou snadného bodového zisku. Dobře bránící rovenští fotbalisté ale drželi ještě v poločase nerozhodný výsledek, přičemž tutové šance spálili Pařík s Vágenknechtem.

Po změně stran ale hosté rozhodli. Už v 52. minutě se prosadil Antoš, náskok hostům pak pojistil střídající Piršel z penalty. V závěru už jen Pařík korigoval

„Soupeř byl lepší, my jsme se po většinu zápasu bránili. Ruprechtice se ujaly vedení po chybě v obraně, my jsme pak po druhém gólu stihli jen snížit," řekl k utkání Karel Fiala, sekretář domácího fotbalového oddílu.

Fakta branky: 88. Pařík 52. Antoš, 60. Piršel z pen. Rozhodčí: Zlatník. ŽK: 2:0. Diváků: 60.

Sokol Rovensko: Vacek - Rympler, Vaníček, Houška, Pařízek - Vágenknecht (75. Vl. Mencl), L. Malý, R. Mencl, Kněbort - Pařík, Zajíc.