Michal Puš
Narozen: 6. dubna 1987 v Jičíně. Rodinný stav: svobodný. Největší úspěchy: 1x vítěz extraligy dorostu, 2x české ligy dorostu, nejvíce vychytaných nul ve všech neprofesionálních týmech české republiky pro rok 2014/2015. Oblíbený klub v Česku: Slavia Praha, v zahraničí: Arsenal Londýn. Oblíbený hráč: Petr Čech.

„Rád bych dovedl Jičín do divize a poté předal své žezlo někomu, kdo bude dávat fotbalu maximum," říká osmadvacetiletý brankář.

Na pátečním Galavečeru KFS v Náchodě jste byl vyhlášen v jedenáctce sezony 2014/2015. Jak si tohoto ocenění považujete?
Jsem rád, že jsem tohoto úspěchu dosáhl, ale musím poděkovat především týmu, který má na tomto ocenění velký podíl.

Jste stálicí a jistotou v brance Jičína. Jak byste z pohledu mužstva ohodnotil podzimní část krajského přeboru a jaké jsou cíle týmu pro druhou polovinu soutěže?
Naším cílem je přilákat do jičínských ochozů více diváků. Proto jsme také před sezonou změnili celou taktiku a začali hrát více ofenzivně, na což jsme nebyli zvyklí a z toho pramení i naše postavení v tabulce. Věřím však, že se na jaře dostaneme na lepší příčky.

Je něco, co vás v dosavadním průběhu soutěže překvapilo nebo naopak zklamalo?
Překvapuje mě, že některé týmy v krajském přeboru zvládnou udržet hráče, kteří svojí výkonností výrazně překračují rámec této soutěže. Dlouhodobě mě mrzí návštěva na našich domácích utkáních a potom také absence týmu z Lázní Bělohradu.

V krajském přeboru máte odehráno mnoho utkání. Jak je topodle vás nyní s úrovní soutěže? Jde nahoru, stagnuje, nebo spíše klesá?
Každý rok se najde tým (v této sezoně dva), který svojí kvalitou a kádrem výrazně přesahuje úroveň ostatních mužstev. Zbytek tabulky je vyrovnaný a vyhrát může kdokoliv s kýmkoliv. Úroveň se víceméně dlouhodobě nemění.

V tomto týdnu jste zahájili zimní přípravu na jarní část. Jak obvykle v Jičíně příprava probíhá?
Trénujeme třikrát týdně a jednou týdně hrajeme přátelské utkání. Příprava již není, co bývala, nyní totiž veškeré běhání a fyzickou přípravu absolvujeme s míčem.

Dlouhodobě patříte k nejlepším brankářům přeboru. V minulé sezoně jste zaznamenal rekord v počtu vychytaných čistých kont. Máte ve své kariéře ještě vyšší sportovní cíle?
Rád bych dovedl jičínský tým do divize a poté předal žezlo v brance někomu, kdo bude dávat fotbalu maximum.

V čem vidíte svoje největší přednosti a v čem byste se naopak chtěl ještě zlepšit?
To je spíše otázka na našeho trenéra, ještě mě nikdy za nic nepochválil (usmívá se). Myslím však, že celkem obstojně čtu hru a musím zlepšit kopací techniku u levé nohy.

Máte nějaký brankářský nebo jiný fotbalový vzor?
Myslím, že každý brankář by měl vzhlížet k naší reprezentační jedničce Petru Čechovi. Nejenom po sportovní stránce, ale hlavně i po té lidské.

Popište svoji dosavadní kariéru.
Jsem odchovancem Jičína, žákovská léta jsem strávil v Mladé Boleslavi, dorostenecká pak ve Slavii Praha a v dospělé kariéře působím již jedenáct sezon v barvách SK Jičín.