Nic nepodcenit
Než se dostaneme k vlastní přípravě, krátká bilance podzimu. V mužstvu se vystřídalo celkem 23 hráčů. Nejvíce minut odehráli brankář Michal Puš a obránce Jan Drusan, kteří odkopali všech 15 utkání. Následují Tomáš Haken, Petr Škopán, Aleš Gaubmann, Michael Vacek a Jarda Řeháček. Hattricky v jediném utkání zaznamenali dva hráči, Tomáš Haken s Červeným Kostelcem a Michael Vacek s Lázněmi Bělohrad. Posledně jmenovaný se také stal nejlepším střelcem podzimu s osmi brankami. Se sedmi brankami ho následuje Tomáš Haken, nejmladší hráč mužstva (17 let), kterého můžeme nazvat skokanem podzimu.

Následuje jeho bratr Lukáš se třemi brankami, Michal Miler dal také tři, stejně jako kapitán Aleš Gaubmann. Ten byl pravým kapitánem, ve všech utkáních patřil k výrazným oporám. Podobně kvalitně odehrál podzim i Jarda Řeháček, autor dvou branek. Ty dali i Tomáš Bucek a Marek Kocourek. Po jedné zaznamenali Petr Škopán, Pavel Hošek a Petr Horáček. Brankář Michal Puš vychytal pětkrát nulu a stal se v tomto hodnocení nejlepším v celém přeboru. Vyloučení postihla Jičín celkem tři. Víc, než v minulosti. Poděkování za úspěšný podzim patří především trenérské dvojici Roman Mikolášek a Jarda Matějka, ale i celému výboru klubu.

Trenéra Jaroslava Matějky jsme se zeptali, jaký režim bude mít jarní příprava. „Začínáme v úterý dvaadvacátého ledna. Trénovat budeme třikrát týdně, včetně posilovny, plus přátelské zápasy každou sobotu na jičínské umělce a to od 14 hodin. Prvním soupeřem pro nás bude divizní celek z Kutné Hory a to výjimečně v neděli sedmadvacátého ledna odpoledne. Příprava bude již tradičně společná pro A i B tým.

Její součástí je samozřejmě zapracování na fyzické kondici a ladění optimální sestavy pro jarní část krajského přeboru," odpovídá Jaroslav Matějka a my se hned ptáme, na cíle jara. „Naším cílem je pohybovat se v popředí tabulky a produkovat atraktivní fotbal, který by snad přilákal o něco více diváků než je v Jičíně zvykem," dodává a připomíná, že záleží na několika faktorech. Tak ať vše vyjde. 

Kdy na zápasy:
Neděle 27. ledna (14.00): SK Jičín – Kutná Hora (divize), sobota 2. února (14.00): SK Jičín – Sedmihorky (KP), sobota 9. února (14.00): SK Jičín – Semily (divize), sobota 16. února (14.00): SK Jičín – Lázně Bělohrad (KP), sobota 23. února (14.00): SK Jičín – Železný Brod (KP), sobota 2. března (14.00): SK Jičín – Mírová pod Kozákovem (1. A třída), sobota 9. března (14.00): SK Jičín – Jablonec nad Jizerou (KP).