Nutno říci, že Týniště potvrdilo, proč se nachází na samé špici tabulky. Hořičtí proti minulým utkáním svůj výkon hodně zlepšili a byli domácím důstojným soupeřem. O osudu utkání rozhodla zkušenost hráčů Týniště, když dokázali potrestat chyby Hořic, kterých v tomto utkání nebylo zase tolik jako v předešlých utkáních.

SK Týniště nad Orlicí – Jiskra Hořice 4:2 (3:2). První branka padla v 11. minutě zápasu, kdy zahrával volný přímý kop Stejskal, Žižka jeho nepříliš tvrdou střelu dokázal jen vyrazit před sebe a dobíhající Plašil již neměl problém dorazit míč do branky – 1:0. V 15. minutě chyboval při rozehrávce od vlastní svatyně brankář Marčišin, míč se dostal k Michálkovi, který byl těsně před hranicí pokutového území faulován a následoval volný přímý kop. Ten hezky zakroutil k tyči V. Kulhánek a vyrovnal na 1:1. Ve 23. minutě přišla trochu přísná penalta, kdy se Merganc otáčel kolem Kočího a poté upadl. Tu proměnil Voženílek a domácí znovu vedli – 2:1.

Příležitost k vyrovnání měla Jiskra po střele Vávry ze strany pokutového území, která bohužel skončila mimo. Velmi zajímavý byl závěr poločasu. Ve 44. minutě domácí po standardní situaci a nešťastném vlastním gólu Melagy zvýšili na 3:1. Těsně poté přišla standardní situace Hořic.

V pokutovém území byl stažen Palm a kopala se penalta na druhé straně. Tu s přehledem proměnil Rubeš a do kabin se tedy šlo za stavu 3:2 pro domácí Týniště. Druhé dějství už nebylo tak divoké jako to první. Domácí nadále velmi dobře kombinovali, hosté pozorně bránili a vyráželi do protiútoků. Ty se však bohužel i přes slibné příležitosti neujaly.

V 71. minutě přišlo rozhodnutí. Střelu Martina Mergance ještě Žižka vyrazil, ale volný Špaček stačil dorazit zpět – 4:2. Poté se již utkání dohrávalo a Týniště si tak připsalo tři body. Podzim zakončí Jiskra v neděli doma s Jaroměří.

Fakta, branky: 12. Plašil, 24. Voženílek z pen., 44., 71. Špaček – 15. Kulhánek, 45. Rubeš z pen. Žluté karty: 15. Voženílek, 43. Plašil, 69. Merganc – 23. Kočí, 47. Palm, 81. Pour. Jiskra Hořice: Žižka – D. Pour, Kočí, Melaga, Kulhánek (71. Ruml) – Palm, Krušina (78. Tomáš) – Rubeš, A. Pour (62. J. Lacina), Vávra (84. Kuneš) – Michálek.

Josef Vydra, vedoucí mužstva: „Tentokrát můžeme být s výkonem mužstva až na několik chybiček spokojeni. Domácím jsme byli důstojným protivníkem a při trošce štěstí jsme nemuseli domů odjíždět s prázdnem." ⋌(dopa)